Vrlo dobra utakmica Cibone za visoku pobjedu protiv Krke

Petar Jenjić • nedjelja, 11.12.2016.

U sklopu 13. kolu regionalne ABA lige, Cibona je kod kuće slavila protiv Krke rezultatom 88:65, a Vukove je predvodio Željko Šakić sa 16 poena...

Nakon poraza u domaćem prvenstvu u petak od Cedevite, pred košarkašima Cibone bio je novi dvoboj u regionalnoj ligi. U neuobičajeno ranom nedjeljnom terminu, Vukovi su ugostili slovensku Krku i upisali laganu pobjedu.

Početni je zaostatak Cibona anulirala u četvrtoj minuti susreta, a vrlo brzo je došla i do dvoznamenkaste prednosti (22:12). Međutim, gosti su do kraja prve dionice taj zaostatak prepolovili.

Domaćinima nije dugo trebalo da se ponovno odvoje na dvocifrenu prednost, a velikom su serijom (15:0) ostavili slovensku momčad bez poena pet minuta. Poluvrijeme je Cibona zaključila sa 17 poena viška.

U nastavku je susreta momčad Damira Mulaomerovića stečenu prednost održavala, a Krka se nije uspjela spustiti ispod 13 koševa zaostatka Dapače, domaćin je do kraja susreta pobjedu učinio još uvjerljivijom.

Željko Šakić predvodio je Cibonu do pobjede sa 16 poena (6/9 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 1/1), šest skokova i četiri asistencije, dok je Žan Mark Šiško dodao 15 koševa bez promašaja (3/3 za dva, 3/3 za tricu).

Najbolji je kod gostiju bio Dominique Elliott s 15 koševa (5/7 za dva, slobodna bacanja 5/6) i pet skokova.