Dario Dodić • nedjelja, 11.12.2016.

Brooklyn Netsi 14. su put zaredom izgubili u gostima kod San Antonio Spursa, momčad iz New Yorka odličnim je napadačkim učinkom predvodio Bojan Bogdanović. LeBron James postao je prvi igrač u povijesti s 27.000 koševa, 7.000 skokova i 7.000 asistencija, Mario Hezonja nije se iskazao u obrambenim zadacima...

U susretu punom preokreta Denver Nuggetsi su u Orlandu došli do pobjede 121:113 protiv Magica i tako prekinuli niz od dva poraza. Imali su Nuggetsi prednost od 11 poena u trećoj četvrtini, ali Magic se vratio i u posljednju dionicu ušao s prednošću od tri poena, 95:92. Ipak, previše toga nije štimalo u obrani Magica što su Nuggetsi u konačnici i iskoristili.

Danilo Gallinari predvodio je Nuggetse s 21 poenom i šest skokova, odličan je s klupe bio i Faried s 19 koševa i deset skokova. Juancho Hernangomez ušao je s klupe i iskoristio slabu obranu Marija Hezonje i preko hrvatskog košarkaša ubacio čak četiri trice u drugoj četvrtini, večer je okončao s 14 poena.

Evan Fournier u dresu Magica ubilježio je 24 poena, Serge Ibaka dva manje. Hezonja je na parketu proveo sedam minuta, uz već spomenut slabiji učinak u obrani ubilježio je dva poena (1/1 za 2) i jednu ukradenu loptu. Damjan Rudež odigrao je šest minuta, upisao tri poena (1/1 za 3) i jednu ukradenu loptu.

Kad San Antonio Spursi zabiju 100 ili više koševa u utakmici pitanje pobjednika dobiva svoj odgovor. Ove su sezone Spursi slavili svih 13 puta kada su zabili preko 100 koševa, a ništa drugačije nije bilo sinoć protiv Brooklyn Netsa koji su im dobro došli kako bi isprali gorak okus prvog gostujućeg poraza u sezoni, kod Chicaga 95:91. Spursi su slavili 130:101.

Srušili su Spursi i nekoliko sezonskih rekorda, najviše postignutih poena, najviše poena u jednoj četvrtini (41 u prvoj četvrtini), u poluvremenu (67), najviše asistencija (38) i najviše trica (14). Imali su Spursi i 38 koševa prednosti, predvođeni sjajnim Kawhijem Leonardom koji je ubilježio 30 poena iako nije igrao u posljednjoj četvrtini. Netsi su posljednji put slavili u gostima kod San Antonija davne 2002. godine, 22. siječnja, trenutno su na nizu od 14 poraza kod Spursa.

Bojan Bogdanović ofenzivno je predvodio Netse s 20 koševa (4/5 za 1, 5/9 za 2, 2/4 za 3), četiri skoka i dvije asistencije, obrambeno ni on, kao ni njegovi suigrači, nije imao odgovor na raspoloženog Leonarda. Još su petorica drugih Spursa imala dvoznamenkast učinak na kontu poena, predvođeni sa 16 koševa Pattyja Millsa.

Protiv raspoloženog LeBrona Jamesa Charlotte Hornetsi nisu imali odgovora. U pobjedi Cleveland Cavaliersa 116:105 ubacio je čak 44 poena (najviše ove sezone), od čega 17 u posljednjoj četvrtini kako bi zaustavio povratak Hornetsa. Dodao je i devet skokova te deset asistencija čime je došao do 7.000 asistencija u karijeri. Niti jedan igrač u NBA povijesti nije uspio ubilježiti 27.000 koševa, 7.000 skokova i 7.000 asistencija.

"Ne znam što reći. To je trostruka opasnost koja dolazi od mene. Skočiti, dodati, ubaciti poneku loptu kroz obruč. Jednostavno sam blagoslovljen. Prilično je cool što sam jedini igrač kojem je uspjelo postići te brojke jer ovo je igra koju volim", izjavio je LeBron poslije susreta.

Raspoložen je bio i Kevin Love s 22 koša, kod Hornetsa valja istaknuti 24 poena Kembe Walkera te 17 ubačaja uz devet skokova Codyja Zellera.

Memphis Grizzliesi došli su do šeste uzastopne pobjede, uvjerljivo slavivši protiv Golden State Warriorsa 110:89. Od samog su početka preuzeli kontrolu nad susretom i nisu dozvolili Warriorsima ni blizu. Imali su i 30 koševa prednosti u drugom poluvremenu, bila je to najveća prednost koju je imao bilo koji protivnik u dvoboju s Warriorsima ove sezone.

Čak sedam igrača Memphisa ubilježilo je dvoznamenkast broj poena, po 19 su zabili Allen i Gasol. Goste je predvodio Kevin Durant s 21 košem, Steph Curry pridodao je 17, a mimo njih dvojice tek je Ian Clark još bio dvoznamenkast, večer je završio s deset koševa.

NBA, rezultati:
Orlando - Denver 113:121
San Antonio - Brooklyn 130:101
Cleveland - Charlotte 116:105
Chicago - Miami 105:100 (Butler 31, Wade 28 koševa/Dragič 21 koš, 11 asistencija)
Memphis - Golden State 110:89
L.A. Clippers - New Orleans 133:105 (Crawford 22 koša, Paul 20 koševa, 20 asistencija/Frazier 20 koševa, 11 asistencija)
Washington - Milwaukee 110:105 (Wall 24 koša, 11 asistencija/Antetokounmpo 28 koševa, 13 skokova)
Indiana - Portland 118:111 (George 37 koševa/McCollum 34 koša, Lillard 33 koša)
Houston - Dallas 109:87 (Harden 18 koševa, devet skokova, 16