Supersport Prva NL, 32. kolo, 23.05.2024, 15:50 h, Sv. Josip Radnik, Sesvete
Suci: Ante Jurić, Stipe Brajković, Miro Hantak; 4. sudac: Ivan Slunjski
Josip Pejić 82'
Cibalia

Sesvete u kratkom periodu do dva gola, Cibalia se nije uspjela potpuno vratiti

Petar Jenjić • četvrtak, 23.05.2024.

U prvoj utakmici 32. kola SuperSport Prve NL, nogometaši Sesveta na domaćem terenu igrali su protiv Cibalije i upisali pobjedu od 2:1. Sva tri gola postignuta su u drugom poluvremenu...

Lovro Banovec
29'
7
Filip Dujmović
46'
1
Bryan Wai-Hon Lau
46'
30
Marko Džalto
63'
19
Mihael Bugarija
90'+3'
Josip Pejić
63'
9
Tino Agić
67'
23
Leon Marković
76'
7
Martin Vrdoljak
76'
6
Pedro Henrique De Britto Ramos
76'
Siniša Sesar

Nogometaši Sesveta vratili su se pobjedama. Nakon dva vezana poraza, danas su na domaćem terenu slavili protiv Cibalije rezultatom 2:1.

Igraj na SuperSport Prva NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bio je to prvi susret 32. kola SuperSport Prve NL, kojim je pobjednička ekipa barem privremeno došla do četiri boda prednosti ispred Jaruna na četvrtoj poziciji. Cibaliji je prekinut niz od tri utakmice bez poraza kojim ostaje na 37 bodova.

Prvi ozbiljniji pokušaj stigao je u petoj minuti pred golom Cibalije kada je glavom pucao Tin Kulenović, ali Filip Markanović očistio je ispred gol linije. Isti igrač Cibalije otklonio je opasnost nakon udarca Nina Vukasovića sedam minuta kasnije.

Odlična lopta za Antu Matića u 14. minuti kada je imao odličnu šansu, izašao je pred Ivana Križanovića, no vratar Cibalije obranio je njegov pokušaj. Kod Vinkovčana često je u akciji bio Karlo Miljanić koji je u 34. minuti bio u odličnoj šansi kada se sjurio prema protivničkom golu, ali njegov udarac obranio je Toni Šušković.

Definitivno najveću šansu Sesvete su imale u 42. minuti. Ivan Bjelivuk ostao je potpuno neometan na šest metara, pucao je iz voleja, ali zatresao je stativu. Do kraja poluvremena izdvaja se i udarac glavom Olivera Petraka koji je otišao malo iznad grede.

Nismo vidjeli puno u nastavku sve do 60. minute kada su Sesvete povele. Lovro Banovec je primio odličnu loptu Matea Topića, utrčao u kazneni prostor i lako matirao protivničkog vratara za 1:0.

Samo četiri minute kasnije Sesvete dolaze do novog pogotka, lijepo je s 20 metara pogodio Mateo Topić. Neobranjivo za gostujućeg vratara.

Rezultat se nije mijenjao sve do 82. minute, ubacio je Leon Marković, a loptu je glavom u mrežu skrenuo Josip Pejić za smanjenje zaostatka gostiju. Tri minute kasnije jako dobar udarac Topića na drugoj strani, no Križanović je odbio u korner.

Imala je Cibalia još dvije dobre situacije. Prvo je udarac Marina Kuzminskog obranio Bryan Wai-Hon Lau u 90., da bi minutu kasnije Hrvoje Crnčec pucao u vanjski dio mreže sa sedam metara.

Do kraja se izdvaja i pokušaj Mihaela Bugarije na drugoj strani čiji je udarac obranio vratar Cibalije.