Supersport Prva NL, 32. kolo, 24.05.2024, 15:50 h, Gradski stadion
Suci: Antonio Melnjak (Rijeka), Marko Balen (Rijeka), Bruno Geller (Zelina)
Dominik Dogan 79' (11m)
Domagoj Jelavić 85'

Zrinski posljednje kolo čeka na vrhu, u Vukovaru se vratio iz minusa i slavio

Mihaela Bradovski • petak, 24.05.2024.

U 32. kolu SuperSport Prve NL Zrinski je gostovao kod Vukovara i upisao je pobjedu 2:1. Vukovar je prvi došao do pogotka, Zrinski napravio preokret, a vratar Stanić spasio mu je pobjedu obranom kaznenog udarca u 89. minuti…

Vanja Pelko
76'
48
Jordy Hendrik Nicolaus Wehrmann
77'
8
Ivan Radošević
90'

Noel Đurković
90'
Ivijan Svržnjak
67'
21
Toni Vinogradac
76'
5
Luka Ćubel
86'

Igor Budiša

Vrlo važna utakmica za nogometaše Zrinskog koji su gostovali u Vukovaru i uzeli sva tri boda. Vukovar je u prošlom kolu igrao odlično protiv Šibenika i pošteno ga namučio na Šubićevcu, a isto je bilo i Zrinskom u Vukovaru.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je bio čvrst i kompaktan, u prilikama skromnom prvom poluvremenu nije dopustio Zrinskom ništa prema naprijed, a u drugom dijelu iskoristio je izlazak gostiju više u napad i iznenadio ih je iz kontre.

Prvu kontru je upropastio Tabinas koji je pobjegao pa se spetljao u 16 metara, ali u 64. minuti je bolje reagirao. Pobjegao je Tabinas Eskinji, odlično ubacio u sredinu gdje se nalazio Gonzalez, a on skreće loptu u mrežu.

Nakon primljenog gola Zrinski je napao i u 78. minuti dobio kazneni udarac. Lopta u 16 metara pogađa Tabinasa u ruku, a sudac Melnjak pokazuje na 11 metara, Precizan izvođač bio je Dominik Dogan.

Pet minuta kasnije potpuni preokret. Nakon ubačaja iz kornera glavom je pucao Domagoj Jelavić i odlično pogodio u suprotni kut.

U završnici susreta još jedan kazneni udarac, ovaj put za domaćina nakon što je vratar Stanić srušio Knölla. Loptu je uzeo sam Knöll, ali Stanić se iskupio i obranio njegov udarac.

Tri velika, ogromna boda za Zrinski koji u posljednjem kolu s prvog mjesta dočekuje Šibenik u utakmici odluke.

Ne okreći se sine...

Iza nas je još jedan dan na Europskom prvenstvu koji je obilježilo igranje naših susjeda. Slovenija je, za razliku od Srbije, došla do boda...