Zadrani propustili veliku priliku u Ljubljani, Union Olimpija slavila u tijesnoj završnici

Branimir Korać • nedjelja, 11.12.2016.

Košarkaši Zadra upisali su novi poraz, ali na gostovanju u Ljubljani mogli su i drugačije završiti dvoboj. Union Olimpija bila je pametnija i mirnija u završnici te je stigla do pobjede 78:76...

Do posljednjih sekundi otvoren dvoboj u Stožicama na kraju je otišao na stranu domaćina. Zadar je imao priliku riješiti susret u svoju korist, ali nije uspio i domaćin je na kraju slavio.

Bilo je dosta uspona i padova, dobrih i loših razdoblja na obje strane, a odluka je pala u samoj završnici gdje je domaćin odigrao bolje i slavio.

Prvo poluvrijeme pripalo je Ljubljančanima s 45:37 i to zahvaljujući seriji 17:5 koja je omogućila Olimpiji ugodnu prednost na odmoru.

U drugo poluvrijeme bolje su ušli gosti koji su posebno podigli kvalitetu igre u obrani, domaćina ostavili na samo deset poena u trećoj dionici i preokrenuli rezultat.

Drama je uslijedila u posljednjoj četvrtini gdje je Zadar u završnici imao nekoliko prilika za odvajanje, ali griješili su Brzoja i Ramljak, zatim je Marinković ubacio samo jedno slobodno bacanje da bi na kraju Mazalin sam rješavao pobjednika i nije pogodio.

Union Olimpija na kraju je slavila sa 78:76 predvođena s 24 poena i sedam skokova Jankovića te s po 12 poena Mulalića i Jeffersona. Kod Zadra Marinković je ubacio 17 poena i uhvatio deset skokova, a Jakov Vladović dodao je 15 poena, osam asistencija i pet skokova.