Petar Jenjić • nedjelja, 11.12.2016.

U susretu 13. kola regionalne ABA lige, košarkaši Crvene zvezde upisali su uvjerljivu pobjedu na gostovanju u Podgorici kod Budućnosti. Završilo je rezultatom 77:54, čime je beogradska momčad ostala neporažena na vrhu prvenstvene ljestvice...

Derbi utakmica 13. kola regionalne ABA lige odigrana je u Podgorici, gdje je Budućnost dočekala aktualne prvake, Crvenu zvezdu, koja je u večerašnji susret ušla kao jedina neporažena momčad u dosadašnjem dijelu sezone ABA lige.

Momčad Dejana Radonjića odličnu je sezonu u ABA ligi nastavila i večeras, dominantnom predstavom, od početka do kraja utakmice, čime su pokazali kako su i treću godinu zaredom prvi favorit za osvajanje titule.

Gotovo da nije bilo problema za beogradsku momčad. Već su nakon četiri minute igre vodili 13:2, a domaćin je u nekoliko navrata pokušavao dohvatiti zaostatak, međutim bez uspjeha. Početkom drugog poluvremena prednost Zvezde je narasla na 20 razlike, a Budućnost se do kraja utakmice nije uspjela spustiti na jednoznamenkast zaostatak.

Goste je do pobjede predvodio Ognjen Kuzmić s 13 poena (5/5 za dva, slobodna bacanja 3/6), dok je Charles Jenkins ubacio 11 koševa (3/5 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 2/2), uz pet ukradenih lopti.

Jedini je dvoznamenkast kod Budućnosti bio James Reynolds s 11 poena (1/7 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 3/3).