Slavlje Cedevite na gostovanju kod posljednjeplasiranog FMP-a

Petar Jenjić • nedjelja, 11.12.2016.

U susretu 13. kola regionalne lige, košarkaši Cedevite slavili su na gostovanju kod posljednjeg FMP-a rezultatom 96:89...

Gradski derbi protiv Cibone je uspješno apsolviran za Cedevitu, a već je bilo vrijeme za novi susret u ABA ligi, gostovanje kod FMP-a. Veljko Mršić nije imao momčad u punom sastavu, a izostali su Luka Babić, Marko Arapović i Džanan Musa.

Prva je četvrtina bila vrlo izjednačena, a samu je završnicu zagrebačka momčad odigrala bolje te je okončala s pet poena prednosti (24:19).

Cedevita je nastavila s dobrom igrom. Nakon druge trice Filipa Krušlina, Scotty Hopson ubacio je pet vezanih poena, od čega je onaj posljednji došao nakon blokade Marka Tomasa nad Kaplanovićem, a američki je košarkaš položio u kontri. Bilo je to prvo dvoznamenkasto vodstvo gostiju (36:26).

Momčad Veljka Mršića imala je potpunu kontrolu nad utakmicoom u tom periodu, čiji je veći dio vodila s dvocifrenom razlikom, najviše +16.

U nastavku je susreta FMP zaigrao bolje te se potpuno primaknuo. Tricom Kutlešića je došao na tri koša zaostatka, a još je domaćin u dva navrata dolazio na isti zaostatak.

Posljednju je četvrtinu Cedevita otvorila odlično. Katić je ubacio pet vezanih poena, a na njega se nadovezao Begić (76:62) pa je klupa domaćina bila prisiljena zvati minutu odmora. Do kraja je susreta Cedevita uspjela održati stečenu prednost, a domaćin nije uspio doći ispod pet poena zaostatka.

Četvrti je ovo uzastopni poraz za FMP, koji drži posljednje mjesto na ljestvici uz Karpoš Sokoli, dok je Cedevita sada došla na omjer 9-4.

Cedevitu je do pobjede predvodio Rashad James s 18 poena, dok su po 12 koševa ubacili Toni Katić, Scotty Hopson i John Shurna.

Kod FMP-a je Jonah Bolden ubacio 18 koševa.