Nantes u derbiju svladao Montpellier, Vozab ponovno predvodio Saran

Mihaela Bradovski • petak, 16.12.2016.

Kompletirano je 12. kolo francuskog prvenstva u kojem je najzanimljiviji dvoboj odigran u Montpellieru gdje je Nantes bio uspješan i odnio pobjedu...

Nakon što su se u Kupu pošteno namučili s Creteilom, Parižani su imali lakši posao u prvenstvu. Ovaj put Mikkel Hansen nije trebao u posljednjim sekundama spašavati pobjedu, Serdarušićeva momčad i ranije je riješila pitanje pobjednika.

Najučinkovitiji kod Parižana bili su Jesper Nielsen s devet golova, Hansen je dodao sedam, Uwe Gensheimer šest, a Daniel Narcisse pet. Luka Stepančić postigao je tri pogotka iz četiri udarca. Kod Creteila po pet golova zabili su Hugo Descat, Victor Alonso i Alexandru Csepreghi dok je Mate Šunjić upisao šest obrana.

U derbiju kola Nantes je gostovao kod Montpelliera i upisao pobjedu 26:25. Odlična utakmica u kojoj domaćinu nije pomoglo niti čak 20 obrana Vincenta Gerarda, gosti su ipak bili uspješniji. Važne golove za Nantes u završnici su zabijali Olivier Nyokas i Nicolas Claire i Montpellier nije imao prav priliku niti za bod.

Cyril Dumoulin upisao je 14 obrana, a Senjamin Burić šest pogodaka dok je jedan gol iz dva pokušaja postigao Jerko Matulić. Kod Montpelliera uz Gerarda istaknuo se Jure Dolenec sa šest golova.

Saint Raphael nije imao jednostavan zadatak protiv Aixa, ali je na kraju izvukao pobjedu 31:29. Gosti su još 15 minuta prije kraja bili potpuno u utakmici, držali se u rezultatskom egalu, ali kvaliteta je na kraju ipak presudila.

Briljirao je s 11 golova Raphael Caucheteux dok je šest pogodaka dodao Miroslav Jurka. Na drugoj strani po šest golova postigli su Matthieu Ong i Gabriel Loesch.

Chambery je upisao težak domaći poraz od Nimesa koji je u jednom trenutku imao čak devet golova prednosti. Završilo je 22:17 za goste čime se približio Chamberyju na samo bod zaostatka. Remi Desbonnet s 13 obrana i Luc Tobie sa šest golova nose najveće zasluge za pobjedu Nimesa, a u domaćem sastavu Yann Genty upisao je čak 23 obrane, no nije bilo dovoljno. Damir Bičanić zabio je tri pogotka iz šest pokušaja.

Golom Juliana Emoneta pet sekundi prije kraja Dunkerque je izvukao 24:24 remi protiv Toulousea. Deset minuta prije kraja Toulouse je zaostajao 20:16, ali u završnici je odigrao vrlo dobro te bio čak u dobitnoj poziciji. Emonet je predvodio domaćina sa šest golova dok je Marko Mamić postigao četiri iz deset pokušaja. Kod Toulousea Vasko Ševaljević zabio je pet golova.

Posljednjeplasirani Selestat i nakon ovog kola ostaje na samo jednom osvojenom bodu nakon što je poražen u gostima kod Ivryja 27:22. Domaćin je susret prelomio tek u posljednjih deset minuta kada se uspio odvojiti i slaviti. Francois Chapon imao je 15 obrana, a Vasja Furlan pet pogodaka.

Saran predvođen Tomijem Vozabom došao je do još jedne pobjede, ovaj put u svojoj dvorani protiv Cessona. Slavio je 30:26, a Vozab je bio najefikasniji kod domaćina sa sedam golova iz devet pokušaja.