MAXtv Prva liga, 20. kolo, 17.12.2016, 15:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 14031

Dario Dodić • subota, 17.12.2016.

Nogometaši Dinama u posljednjim su trenucima vječitog derbija s Hajdukom na Poljudu došli do pobjede u posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva. Pobjedu Dinamu donio je Soudani...

Hajduk i Dinamo na Poljudu su odigrali prilično nervoznu i poprilično nezanimljivu utakmicu o kojoj bi se malo toga moglo reći da El Arabi Hillel Soudani majstorijom iz 93. minute nije donio pobjedu Dinamu.

Hajdukova igra nije djelovala dobro tijekom većeg dijela susreta, rijetko su dolazili u prilike pred Dominikom Livakovićem. Nije puno bolji bio Dinamo, u dvoboju s čak 45 prekršaja Dinamovci su imali posjed, bili su ipak konkretniji od domaćina, ali bilo je to jedva za prolaznu ocjenu.

Na vratima Hajduka umjesto Lovre Kalinića stajao je Dante Stipica. Mnogi su skeptici predviđali poneki kiks 25-godišnjaka, ali Hajdukov je vratar danas bio jedan od boljih pojedinaca na terenu, sve što je trebao obranio je, kod Soudanijevog gola zaista nije mogao ništa.

Prve dvije prigode na susretu pripale su Dinamu. U petoj minuti Antolić dugom loptom pronalazi Soudanija koji s ruba kaznenog prostora prizemnim udarcem gađa donji lijevi kut Hajdukovog gola, ali lopta odlazi pokraj gola. Možda i bolje, jer činilo se da je Soudani bio u nedozvoljenoj poziciji kada je primio loptu.

Nakon toga Jonas dalekometnim projektilom testira Stipicu, ali Hajdukov vratar i to brani, na odbijancu je prvi bio Soudani (činilo se ponovno iz zaleđa), ali i njegov pokušaj odbija Stipica.

Na odmor se otišlo bez igre i bez golova. Prvi i jedini udarac u okvir Dinamovog gola Hajduk je uputio u 56. minuti. Vlašić je ubacio s desne strane, Erceg glavom s 11 metara tuče ravno u Livakovića. Tražio je Erceg u jednoj situaciji jedanaesterac za Hajduk, usporena snimka pokazuje da je bilo kontakta sa Sigalijem, ali ostaje pitanje je li to bilo dovoljnog intenziteta za najstrožu kaznu, sudac Zebec nije se oglasio.

Udarac je oprobao i Ante Ćorić koji je u igru ušao tek u 74. minuti umjesto ozlijeđenog Jonasa, pucao je iskosa s lijeve strane, gađao prvi kut Hajdukovog gola, ali bio je neprecizan. U 83. minuti na kratko je susret prekinut, Torcida je bakljama zasula atletsku stazu dok se sucu Zebecu ukazivala liječnička pomoć jer ga je lopta napucala u nos. Zbog prekida je bilo čak sedam minuta sudačkog dodatka

Činilo se da će derbi završiti bez pobjednika, a onda je na scenu stupio Soudani. Lijepo ga je dugom loptom uposlio Gojak, Kvesić je krivo procijenio putanju lopte koja ga je preletjela, Soudani je prima prsima i u padu zabija pod gredu nemoćnog Stipice za tri boda u posljednjem jesenskom kolu. Pri samom završetku nadoknade Juranović i Ćorić su se pokoškali jer je mladi Dinamov igrač po Juranovićevom mišljenju predugo ostao ležati na travi, u gužvi je kraći kraj izvukao Lorenco Šimić, zaradio je crveni karton nakon što je hrvačkim zahvatom na pod bacio Stojanovića.

Hajduk je porazom ostao na četvrtoj poziciji, Osijek će proljeće dočekati na trećem mjestu.