MAXtv Prva liga, 20. kolo, 17.12.2016, 17:15 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 4471

Petar Jenjić • subota, 17.12.2016.

U novom susretu 20. kola 1.HNL, posljednjeg u ovoj godini, nogometaši Rijeke slavili su na domaćem terenu protiv Istre 1961 pogotkom Franka Andrijaševića iz 37. minute.

Nakon što je Dinamo u derbiju nadigrao Hajduk i došao na tri boda zaostatka, nogometašima Rijeke od velikog je značaja bila utakmica na domaćem terenu protiv Istre, kako bi jesenski dio sezone zaključili pobjedom i sa šest bodova prednosti ispred zagrebačke momčadi.

Na Rujevici je gostovala momčad Istre 1961, koja je u proteklom kolu kod kuće poražena od Osijeka te je uoči večerašnjeg susreta bila na sedmoj poziciji.

Rijeka je očekivano bila opasnija po gol gostiju na samom otvaranju utakmice. Prvo je pokušao Bradarić u drugoj te Ristovski u trećoj minuti. Prvo je Bradarićev udarac otišao pored gola, a Ristovskom je udarac obranio Ivušić.

Domaćin je i dalje nastavio prijetiti, ali nije bio dovoljno precizan da postigne pogodak. Nizu pokušaja Rijeke pridružio se i Mitrović nakon pola sata igre, ali je njegov udarac s dvadesetak metara otišao malo preko gola.

Sedam minuta kasnije riječka je momčad napokon došla do vodstva. Vešović je s lijeve strane ubacio jednu prizemnu loptu u peterac, a do nje je došao Andrijašević, koji uz malo sreće ulazi u gol.

U nastavku je susreta momčad Matjaža Keka igrala jako dobro te pokušala doći i do drugog pogotka. Međutim, najbolju su priliku ipak imali gosti u 76. minuti. Puclin je uposlio Solomuna koji je sam izbio pred Prskala, no vratar Rijeke obranio je njegov udarac, a Mitrović otklonio opasnost.

Sedam minuta kasnije, s druge strane, prilika i za domaćine. Andrijaševićev je udarac odsjeo na vratnici, a na odbijenoj je lopti bio Vešović, čiji je udarac blokiran. Do kraja susreta većih prilika nije bilo.

Ovom je pobjedom Rijeka završila jesenski dio sezone na prvom mjestu s 52 boda, dok je Istra 1961 trenutno na sedmoj poziciji s 19 bodova.