MAXtv Prva liga, 20. kolo, 18.12.2016, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 371
Suci: Dario Kulušić, Goran Perica, Robi Kezele
Slaven Belupo
Araujo dos Santos Heber 15', 38', 77'
Stefan Savić 79'
4:0 Cibalia
Cibalia

Mihaela Bradovski • nedjelja, 18.12.2016.

Još jedan odličan nastup Slaven Belupa koji je krajem godine uhvatio pravu formu i stigao do četvrte uzastopne prvenstvene pobjede i pete utakmice bez poraza...

Matej Karačić
62'
27
Marko Mlakić
72'
3
Perica Šare
87'

Vinkovčani su u velikim problemima i ako žele ostati u društvu prvoligaša i sljedeće sezone, morat će drastično podići igru, ali i kvalitetu igračkog kadra. To je vjerojatno i najteži dio posla s obzirom na to da sredstava nema i teško je u takvoj situaciji pojačavati momčad.

U Koprivnici su visoko poraženi 4:0 protiv momčadi koja igra sjajno u posljednje vrijeme i koja pet kola ne zna za poraz Slaven Belupo u završnici ovog dijela sezone pokazao je kvalitetu i da ne zaostaje puno za vodećim kvartetom. Ovo je Vinkovčanima čak šesti uzastopni poraz.

Još jednu odličnu utakmicu odigrao je Brazilac Héber Araujo dos Santos koji je postigao hat-trick i općenito odigrao jako dobru utakmicu.

U prvom poluvremenu s dva lijepa pogotka u 15. i 38. minuti odveo je domaćina do ugodne prednosti čime mu je olakšan nastup u drugom dijelu.

Tamo je trećim golom Hebera sve bilo jasno, a šlag na tortu bio je pogodak Savića koji se prošetao kroz gostujuću obranu i zatim poslao loptu u mrežu.

Slaven Belupo tako završava godinu na petoj poziciji dok je Cibalia na samom dnu ljestvice u društvu Splita kojeg muče vrlo slični problemi.