PSG upisao prvi ovosezonski poraz, Nantes odnio pobjedu u derbiju

Mihaela Bradovski • petak, 23.12.2016.

13. kolo francuskog prvenstva bilo je nesretno za rukometaše PSG-a koji su gostovali kod Nantesa i upisali prvi ovosezonski prvenstveni poraz...

Moralo se i to dogoditi, PSG upisao je prvi ovosezonski poraz u francuskom prvenstvu. Gostovanje kod Nantesa nije uspješno apsolvirao, domaćin je u derbiju bio bolji s 37:31.

Zaslužena pobjeda Nantesa koji je cijelim tijekom susreta bio u prednosti i na kraju stigao do uvjerljive pobjede. Posljednji put na manje od dva gola zaostatka PSG je bio sredinom prvog poluvremena nakon čega se Nantes odvojio i glatko slavio.

Olivier Nyokas, Nicolas Claire i David Balaguer s po sedam golova predvodili su Nantes dok su na drugoj strani Uwe Gensheimer s deset i Jesper Nielsen sa šest golova bili najefikasniji, Luka Stepančić postigao je četiri pogotka iz osam pokušaja.

Saint Raphael uspješno je apsolvirao neugodno gostovanje u Nimesu gdje je slavio s 28:26. Za razliku od domaćih vratara koji su zajedničkim snagama skupili sedam obrana, na drugoj strani prevagu je donio Mihai Popescu sa 16 obrana među kojima i neke važne u zadnjih deset minuta.

Raphael Caucheteux s deset golova bio je posebno raspucan kod gostiju, a Adrien Dipanda pratio ga je s osam golova. Kod Nimesa Benjamin Gallego postigao je pet golova.

Još jedan zanimljiv susret odigran je u Montpellieru gdje je gostovao Chambery, ali slično dvoboju u Nantesu, ovaj je također prelomljen već sredinom prvog poluvremena kada je domaćin početo stvarati razliku. Završilo je 29:25 zasluženom pobjedom Montpelliera.

Vincent Gerard upisao je 12 obrana, a Jonas Truchanovičius postigao je sedam golova. Kod Chamberyja Yann Genty imao je 11 obrana, pet golova postigao je Marko Panić, a jedan iz četiri pokušaja Damir Bičanić.

Cesson je nastavio seriju vrlo loših rezultata, a novi poraz nanio mu je Aix koji je u gostima slavio s 34:31. Do zadnjih deset minuta igralo se gol za gol, a nakon toga Aix stvara razliku i odlazi do pobjede. Jerome Fernandez i Sergij Onufrijenko postigli su po osam golova, a kod domaćina šest je zabio Sylvain Hochet.

Marko Mamić odveo je Dunkerque do pobjede na gostovanju kod fenjeraša Selestata svladavši ga 26:24. Hrvatski reprezentativac postigao je osam golova iz 15 pokušaja, a pratio ga je Kornel Nagy sa sedam pogodaka.

Toulouse je u posljednjim trenucima susreta stigao do domaće pobjede 28:27 protiv Ivryja. Pogodak odluke postigao je Pierrick Chelle kojem je to bio drugi pogodak, a najviše ih je zabio Nemanja Ilić - sedam. Goste nije spasio niti Francois Chapon s 19 obrana.

Creteil je i dalje u lošoj formi i u seriji utakmica bez pobjede, a novi poraz na domaćem terenu upisao je protiv Sarana koji je slavio s 36:35. Mate Šunjić skupio je sedam obrana, a u gostujućem sastavu Igor Anić zabio je osam, a Tomi Vozab šest golova.