Vrlo dobar nastup Damira Markote u pobjedi Istanbula, poraz Ružićevog Gaziantepa

Petar Jenjić • subota, 24.12.2016.

Odigrane su četiri utakmice 12. kola turskog košarkaškog prvenstva, a u akciji su, s više ili manje uspjeha, bili Damir Markota i Tomislav Ružić...

Bešiktaš je slavio kod kuće protiv Gaziantepa i time barem privremeno došao na prvo mjesto ljestvice s omjerom 10-2. Osim prve dionice, domaćin je vodio čitav susret, a tijekom treće su dionice došli prvi puta na dvoznamenkastu razliku. Do kraja se susreta Gaziantep nije uspio spustiti ispod pet koševa zaostatka.

Domaćine je do pobjede predvodio Earl Clark s 20 poena (7/11 za dva, 2/5 za tricu) i 12 skokova, dok su po 14 koševa ubacili Michael Roll (4/8 za dva, 2/4 za tricu) i Vladimir Štimac (6/13 za dva, slobodna bacanja 2/4), koji je skupio i 13 skokova.

Najbolji je kod gostiju bio Jerry Jefferson s 21 poenom (9/15 za dva, slobodna bacanja 3/4) i deset skokova. Tomislav Ružić odigrao je 30 minuta za Gaziantep i za to vrijeme ubacio šest koševa (3/5 za dva, 0/3 za tricu) uz četiri skoka i dvije asistencije.

Do vrijedne je pobjede došao i Istanbul BB, koji je kod kuće nadigrao Best Balikesir, ostavio ih na jednoj pobjedi i došao na osmu poziciju, posljednju koja vodi u doigravanje. Domaćin je drugu četvrtinu dobio rezultatom 30:18, a vodio je i s 15 razlike. Međutim, Balikesir je pretkraj susreta opasno zaprijetio i došao do minimalnog vodstva, ali je Istanbul ipak pokazao kvalitetu više i upisao novo prvenstveno slavlje.

Domaćine je do pobjede predvodio Jaka Klobučar s 22 poena (7/9 za dva, 2/3 za tricu, slobodna bacanja 2/3) i pet asistencija. Damir Markota na terenu je proveo 25 i pol minuta te za to vrijeme ubacio deset poena (2/7 za dva, 2/4 za tricu) uz šest skokova i dvije asistencije.

Najbolji je kod gostiju bio Alfrie Kelley III sa 16 koševa (5/9 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 6/8), dok je Vladimir Golubović dodao 15 poena (5/8 za dva, slobodna bacanja 5/6) i devet skokova.

Super ligi, 12. kolo:
Bešiktaš - Gaziantep 67:60 (Earl Clark 20p, 12sk / Jerry Jefferson 21p, 10sk)
Istanbul BB - Best Balikesir 80:75 (Jaka Klobučar 22p, 5as, / Alfrie Kelley III 16p)
Ankara Kolejliler - Banvit 76:99 (Shanon Shorter 27p, 8sk / Damian Kulig 16p, 8sk)
Yesilgiresun - Buyukčekmece 100:72 (Malcolm Armstead i Okben Ulubay 20p / Osiris Eldrigde i Kenneth Hayes 13p)