Sjajni Stipčević predvodio Sassari do nove pobjede

Petar Jenjić • utorak, 27.12.2016.

Odigrano je svih osam susreta 13. kola talijanske lige, a u nama najzanimljivijem susretu Sassari je kod kuće slavio protiv Torina uz odličan učinak Roka Stipčevića, dok je Milano bez Krune Simona u sastavu poražen na gostovanju kod Reggiane...

Košarkaši Venezije nisu imali prevelikih problema na gostovanju kod Varesea, gdje su došli do okrugle desete prvenstvene pobjede, zadržavši tako drugu poziciju. Već su nakon prve četvrtine gosti imali 12 koševa prednosti, koja je u nastavku susreta narasla i na +27. Do kraja je utakmice Varese uspio tek ublažiti poraz.

Do pobjede ih je predvodio MarQuez Haynes s 19 poena (6/11 iz igre, slobodna bacanja 2/2) i šest skokova. Hrvoje Perić ostvario je skromnih šest poena (2/6 za dva, 0/2 za tricu, slobodna bacanja 2/2), tri skoka i jednu asistenciju za 29 minuta provedenih na parketu.

Najučinkovitiji je kod domaćina bio Dominique Johnson s 23 poena (9/17 iz igre, slobodna bacanja 1/1) i šest skokova.

Niti se Avellino nije previše namučio protiv Capo d'Orlanda i došao do devete pobjede. Već su na poluvremenu imali 15 koševa prednosti, a do kraja je susreta ta prednost samo rasla, do konačnih +29.

Do pobjede ih je predvodio Adonis Thomas s 24 poena (9/12 iz igre, slobodna bacanja 2/2), dok je Joe Ragland ubacio 20 koševa (4/4 za dva, 4/5 za tricu).

Kod gostiju je Vojislav Stojanović ubacio 17 koševa (6/12 iz igre, slobodna bacanja 5/8), dok je Mario Delaš ubacio 11 koševa (5/8 za dva, slobodna bacanja 1/2) i po tri skoka i asistencije.

Cantu je na domaćem parketu došao do pete prvenstvene pobjede protiv Cremone, koja je ovim porazom samo dodatno učvrstila posljednju poziciju s omjerom 2-11. Iako su gubili gotovo čitavu utakmicu, Cantu je u samoj završnici došao do pobjede, ubačajima Zabiana Dowdella s linije slobodnih bacanja.

Do pobjede ih je predvodio JaJuan Johnson s 20 poena (8/18 iz igre, slobodna bacanja 2/4) i osam skokova. Fran Pilepić ubacio je tri poena (1/2 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 1/2) i skupio tri skoka i jednu asistenciju za 21 minutu provedenu na parketu.

Najbolji je kod gostiju bio Tu Holloway s 13 koševa (4/7 iz igre, slobodna bacanja 3/3) i osam skokova.

Do šeste je prvenstvene pobjede došao Sassari, koji nije imao prevelikih problema protiv Torina. Domaćin je na poluvremenu imao 11 koševa prednosti, a do kraja je utakmice iz minute u minutu samo rasla, do konačnih 32 razlike.

Sjajan je bio Rok Stipčević s 21 poenom (3/3 za dva, 4/5 za tricu, slobodna bacanja 3/3), dva skoka i tri asistencije za samo 17 minuta provedenih na parketu. David Bell je dodao 16 koševa (6/13 iz igre, slobodna bacanja 2/2) i sedam skokova.

Najbolji je kod gostiju bio Deron Washington s 19 poena (4/9 iz igre, slobodna bacanja 11/14) i šest skokova.

U najzanimljivijem susretu kola Reggiana je kod kuće nadigrala Armani Milano. Prvu su dionicu odigrali bolje gosti i dobili je s deset razlike, ali preokretom je Reggiana do poluvremena imala pet koševa prednosti. Iako nisu imali dvoznamenkastu prednost, domaćini u posljednjoj četvrtini nijednom nisu ispustili prednost te su došli do zaslužene pobjede.

Do pobjede ih je predvodio Pietro Aradori s 26 poena (10/19 iz igre, slobodna bacanja 2/6) i šest skokova, dok je Derek Needham ubacio 17 koševa (5/10 iz igre, slobodna bacanja 4/4).

Najbolji su kod gostiju s po 21 ubačajem bili Mantas Kalnietis (3/6 za dva, 5/7 za tricu) i Rakim Sanders (6/16 iz igre, slobodna bacanja 6/7). Kruno Simon nije bio u sastavu gostujuće momčadi.

Lega A, 13. kolo
Varese - Venezia 60:73 (Dominique Johnson 23p, 6sk / MarQuez Haynes 19p, 6sk)
Avellino - Capo d'Orlando 94:65 (Adonis Thomas 24p / Vojislav Stojanović 17p)
Brescia - Trento 74:80 (Jared Berggren 17p, 9sk / Joao Gomes 25p, 6sk)
Brindisi - Caserta 100:72 (Durand Scott 21p / Raphiael Putney 13p, 8sk)
Cantu - Cremona 72:71 (JaJuan Johnson 20p, 8sk / Tu Holloway 13p, 8sk)
Pesaro - Pistoia 57:59 (Jarrod Jones 17p, 14sk, Brandon Fields 17p / Andrea Crosariol 14p, 7sk)
Sassari - Torino 96:64 (Rok Stipčević 21p / Deron Washington 19p, 6sk)
Reggiana - Armani Milano 91:87 (Pietro Aradori 26p, 6sk / Mantas Kalnietis i Rakim Sanders 21p)