Noćna mora Cibosa u Baru

Branimir Korać • utorak, 27.12.2016.

Katastrofalan poraz uz jednako takvu igru Cibone u Baru. Mornar ju je pregazio, uništio s ogromnih 92:57 iskoristivši brojne rupe u gostujućoj momčadi...

Nastup Cibone u Baru bio je ispod svake kritike. Riječ očajno ne opisuje dovoljno ono kako je Cibona izgledala u ovom susretu, u prvoj utakmici nakon odlaska Ante Žižića.

U igri gostiju nije baš ništa funkcioniralo, pristup dijela igrača bio je apsolutno neprihvatljiv i s ovakvim igrama pred Cibonom će biti dugačak i tmuran nastavak sezone. Svima je jasno da bez Žižića ova momčad neće biti na onoj razini na kojoj je bila, doći će Luka Žorić, ali je i upitno koliko će i on moći nadomjestiti mlađeg Žižića.

No, ono što najviše "boli" je način na koji je Cibona izgubila, koliko brzo se predala i raspala i na što je ličila u najvećem dijelu ovog susreta. Apsolutna nemoć, bez ikakve ideje i discipline na obje strane terena i Mornar je zasluženo visoko slavio.

Odlaskom Žižića, u petorci je osvanuo Ante Gospić koji se teško borio sa svojim protivnicima, ali ništa bolji nisu bili niti Reynolds koji je puno griješio i Šakić koji bi trebao preuzeti dobar dio toga na sebe odlaskom Žižića. Kada se sve zbroji, nije niti moglo drugačije završiti.

Prvo poluvrijeme bilo je još kako-tako iako je Cibona već tu bila u visokom zaostatku. Na odmoru su domaćini imali 40:29 da bi u samo nekoliko minuta drugog poluvremena Mornar pobjegao na više od 20 poena prednosti i sve je bilo jasno.

Cibona u nastavku susreta čak i nije mogla smanjiti zaostatak, izgledala je i dalje loše te se činilo kao da gosti jedva čekaju kraj susreta umjesto da barem malo spase obraz i smanje zaostatak.

Završilo je sramotnih 92:57 za Mornar, jedan od najružnijih Ciboninih poraza posljednjih godina.

U ovakvom izdanju jedini dvoznamenkasti bio je Emir Sulejmanović s 14 poena i deset skokova, a kod Mornara po 14 poena upisali su Jones i Waller.