Drama u Višnjiku pripala Zadru, Williams promašio šut za pobjedu Budućnosti

Petar Jenjić • ponedjeljak, 26.12.2016.

U sklopu 15. kola regionalne ABA lige košarkaši Zadra su u uzbudljivoj utakmici nadigrali Budućnost rezultatom 78:76...

Na Višnjik je u novom susretu regionalne lige došao vrlo snažan protivnik, podgorička Budućnost, koja se muči s formom u posljednje vrijeme, s obzirom na to da su upisali tri uzastopna poraza.

Zadar je u večerašnji susret ušao nakon nešto lakše odrađene utakmice u domaćem prvenstvu protiv Škrljeva i s omjerom 5-9.

Vrlo je dobro Zadar otvorio susret i poveo s 8:2, ali je klupa Budućnosti minutom odmora to pokušala sasjeći u korijenu. Odlično je Zadar nastavio kasnije, na krilima Lovre Mazalina, koji je ubacio pola koševa domaćina (22:10).

Iz prve četvrtine vrijedi izdvojiti i odličnih devet asistencija Zadrana, koju su zaključili rezultatom 28:13.

Domaćini su imali i 18 poena prednosti, ali se Budućnost u 17. minuti uspjela spustiti ispod dvoznamenkastog zaostatka (40:31) nakon dugo vremena.

Najviše je problema obrani Zadra stvarao Sead Šehović, koji je dolazio do dosta laganih poena. U samoj završnici prvog poluvremena Marcus Williams je tricom smanjio na sedam koševa zaostatka crnogorske momčadi (47:40).

Niti početak nastavka nije donio dobre vijesti za Zadar. Prednost se tricom Suada Šehovića gotovo potpuno istopila (47:46). Drugi je brat Šehović i dalje bio nezaustavljiv te je donio vodstvo svojoj momčadi tri i pol minute prije kraja treće dionice.

Utakmica je do samog kraja bila u egalu, a u posljednju se minutu ušlo s minimalnom prednošću Zadra. Nudila se mogućnost da i potpuno prelomi utakmicu u svoju korist, ali do toga nije došlo pa je šansu za pobjedu imala Budućnost, deset sekundi prije kraja. Odgovornost je preuzeo Williams, koji je promašio šut s poludistance.

Zadar je do pobjede predvodio Ivan Marinković s 22 poena, dok je Lovro Mazalin ubacio 17 koševa. Kod Budućnosti je najbolji bio Sead Šehović s 21 ubačajem.