Makedonci poraženi na startu 15. kola, Lalić i Vrkić dvoznamenkasti

Branimir Korać • subota, 24.12.2016.

Dvije utakmice 15. kola ABA lige odigrane su na Badnjak, Partizan je u Beogradu nadigrao MZT kojeg vodi Ante Nazor dok je Igokea bila bolja od Karpoša...

Domaćini su na startu 15. kola ABA lige bili uspješni i upisali očekivane pobjede. Makedonski predstavnici MZT i Karpoš nisu uspjeli iznenaditi na gostovanjima u Beogradu i Laktašima.

Partizan je ugostio Nazorov MZT i svladao ga s 91:76. Susret je protekao u dominaciji Beograđana koji su početkom druge četvrtine preuzeli vodstvo i nisu ga ispuštali. Imali su prednost do samog kraja iako su se tek u zadnjih deset minuta u potpunosti odvojili.

U završnici treće četvrtine Diabate je tricom približio MZT na samo 57:56, međutim nakon toga Partizan radi seriju 10:0 i lomi susret u potpunosti na svoju stranu.

Novica Veličković predvodio je Beograđane s 21 poenom i pet skokova, a Stefan Birčević dodao je 13 poena. Kod gostiju Stefan Sinovec ubacio je 20 poena uz šest asistencija, Josh Scott 15 poena uz 11 skokova dok je Jure Lalić za 22 minute ubacio 11 poena uz tri skoka.

Igokea je mirno stigla do pobjede protiv Karpoša slaveći sa 79:71. Prednost domaćina već u prvom poluvremenu iznosila je 20 razlike, a Karpoš je u samoj završnici susreta samo smanjio zaostatak na konačnih minus osam.

Kod pobjednika Strahinja Mićović ubacio je 20 poena, a Blaž Mahkovic 13 uz šest skokova. Kod Karpoša Kendrick Perry ubacio je 17 poena, Bojan Trajkovski 16 uz sedam skokova, Zoran Vrkić za 27 minuta ubacio je deset poena uz šest skokova, Goran Vrbanc za 18 minuta devet poena, a Dominik Mavra za 20 minuta dva poena uz tri skoka.