Dario Dodić • subota, 07.01.2017.

Bojan Bogdanović sinoć je bio sjajan protiv Cleveland Cavaliersa, predvodio je Netse koji su dugo pravili probleme prvacima. Dario Šarić odradio je jako dobru defenzivnu rolu u novom porazu 76ersa, Memphis je nadoknadio veliki zaostatak i u produžecima porazio Warriorse...

Brooklyn Netsi pružili su iznenađujuće dobar otpor Cleveland Cavaliersima sinoć u New Yorku. Držali su se protiv aktualnih prvaka gotovo do poluvremena, ponajviše zahvaljujući slabom šutiranju Cavsa i sjajnom nastupu Bojana Bogdanovića. U trećoj četvrtini Cavsi su napravili veliku razliku i prerano se opustili pa je odličnim ulaskom u posljednju dionicu susreta Brooklyn "bio živ" do samog kraja.

U konačnici su gosti iz Clevelanda, za koje su se u momčad vratili Kevin Love i Kyrie Irving, slavili 116:108. Unatoč povratku dvojice ključnih igrača utakmicu je na svojim leđima iznio LeBron James.

Imali su Cavsi 24 poena prednosti (79:55) krajem treće četvrtine, ali prerano su se opustili pa su Netsi spustili razliku na svega šest poena, no više od toga nisu mogli.

Sjajni James susret je završio s 36 poena i devet skokova. Irving je nakon slabog ulaska u utakmicu večer okončao s 32 ubačaja, Love se zaustavio na 17 poena i 13 skokova.

Bojan Bogdanović bio je prvo ime Netsa, proveo je na parketu 31 minutu i za to vrijeme ubacio 23 koša (4/5 za 2, 5/9 za 3), uz dva skoka, četiri asistencije i jednu ukradenu loptu.

Kao što je već i uobičajeno Philadelphia 76ersi upisali su još jedan poraz u neizvjesnoj završnici. Dobro su se držali tri četvrtine protiv Boston Celticsa, imali su i vodstvo u završnici, da bi na kraju pokleknuli i upisali poraz 110:106.

Bila je to tricaški sjajna večer Celticsa, postavili su rekord franšize s čak 19 pogođenih šuteva za tri poena. Imala je Philadelphia prednost od 14 poena, da bi Celticsi početkom posljednje dionice igre došli do vodstva. Sjajnu rolu u posljednjoj, odlučujućoj četvrtini imao je Al Horford koji je 14 od svojih 19 poena postigao u završnici susreta.

Susret je prelomljen u posljednjoj minuti, imali su 76ersi vodstvo 106:104, a onda ključnu tricu zabija Horford 17 sekundi prije kraja. Sedam sekundi prije kraja Ilyasova promašuje šut za vodstvo 76ersa, Amir Johnson s linije slobodnih bacanja podiže vodstvo Celticsa na 108:104. Zatim Ilyasova ponovno promašuje šut za izjednačenje, a Isaiah Thomas pogađa dva slobodna bacanja za konačnih 110:106.

Thomas je susret završio s 24 poena. Uz 19 koševa Horford je pridodao i 12 skokova, a šuterski je raspoložen bio i Avery Bradley s 26 koševa.

Joel Embiid ubacio je 23 poena kod 76ersa, Ilyasova je pridodao 20. Dario Šarić odigrao je vrlo dobru obrambenu rolu, nešto slabiji bio je u napadu gdje ga ponovno nije išao šut za tricu. Proveo je 23 minute na parketu i ubilježio osam poena (2/2 za 1, 3/6 za 2, 0/3 za 3), sedam skokova i jednu asistenciju. Uz njega je samo McConnell imao pozitivan +/- učinak u redovima Philadelphije (Šarić +5, McConnell +10).

Memphis Grizzliesi izveli su pravo malo čudo u gostima kod Golden State Warriorsa, dostigli su zaostatak od 24 koša i nakon produžetka upisali pobjedu 128:119, drugu ove sezone protiv Warriorsa.

Sve su Warriorsi pokvarili katastrofalnom posljednjom četvrtinom koju su Grizzliesi dobili 32:13, sedam sekundi prije kraja regularnog dijela odlični Mike Conley donio je izjednačenje Memphisu, šut za pobjedu imao je za igru raspoloženi Steph Curry, ali obrana je dobro odradila svoj posao pa se sa 111:111 otišlo u produžetak u kojem je Memphis došao do pobjede.

Conley je susret završio s 27 poena i 12 asistencija, isto toliko koševa ubacio je i Zach Randolph, uz 11 skokova. 23 poena pridodao je Marc Gasol.

Curry je večer završio s čak 40 poena, Kevin Durant pridodao je 27 uz 13 skokova, nedovoljno protiv sjajnih Grizzliesa.

NBA, rezultati:
Washington - Minnesota 112:105 (Beal 22 koša/Wiggins 41 koš)
Orlando - Houston 93:100 (Augustin 19 koševa, Hezonja i Rudež nisu ulazili u igru/Anderson 19 koševa)
Boston - Philadelphia 110:106
Brooklyn - Cleveland 108:116:
Milwaukee - New York 111:116 (Antetokounmpo i Parker po 25 koševa/Anthony 26 koševa, 10 asistencija)
L.A. Lakers - Miami 127:100 (Lakersi bez Ivice Zupca, Williams 24 koša/Reed 22 koša, 12 skokova)
Golden State - Memphis 119:128p
Sacramento - L.A. Clippers 98:106 (Cousins 25 koševa, 11 skokova/Rivers 24 koša)