Petar Jenjić • petak, 06.01.2017.

Odigrane su posljednje četiri utakmice 16. kola Eurolige. Repešin i Simonov Milano poražen je na gostovanju kod Fenerbahčea, Crvena zvezda odličnom je utakmicom slavila protiv Žalgirisa, Real Madrid protiv CSKA, dok je u grčkom derbiju Olympiakos bio bolji od Panathinaikosa...

Fenerbahče - Armani Milano 86:79

Turska je momčad preživjela Milano na domaćem terenu i došla na omjer 10-6, dok je Milano pao na 4-12. Susret je bio vrlo izjednačen. Fenerbahče je držao malo vodstvo u prvoj dionici, ali ipak zaključivši prvih deset minuta s poenom zaostatka. Slična je situacija bila i na kraju prvog poluvremena kada je Kalnietis smanjio na poen zaostatka Milana (41:40). Nastavak je protekao sa sličnom igrom. Fenerbahče je u posljednjoj četvrtini preuzeo vodstvo i do kraja ga nije ispuštao, iako je konačnih +7 bila njihova najveća prednost.

Do pobjede ih je predvodio James Nunnaly s 19 poena (7/11 iz igre, slobodna bacanja 1/1), dok je Ekpe Udoh dodao 18 koševa (8/10 za dva, slobodna bacanja 2/5) i osam skokova.

Najefikasniji je kod gostiju bio Mantas Kalnietis s 20 ubačaja (7/10 iz igre, slobodna bacanja 2/3). Kruno Simon odigrao je nešto manje od 28 minuta i za to vrijeme ostvario učinak od pet poena (1/3 za dva, 1/3 za tricu), četiri skoka i dvije asistencije.

Trener turske momčadi Željko Obradović je rekao:"Vrlo teka utakmica, sve do posljednje sekunde. Milan je dobra momčad koja trenutno ne zaslužuje biti na trenutnoj poziciji na kojoj se nalazi jer s vrlo kvalitetna momčad i igraju dobro. Na kraju smo uz pomoć navijača došli u situaciju da pobijedimo i osiguramo pobjedu."

Žalgiris - Crvena zvezda 61:77

Košarkaši Crvene zvezde odigrali su gotovo savršenu utakmicu kod litavskog Žalgirisa i upisali osmu pobjedu u ovom natjecanju, dok je Žalgirisu ovo bio deset poraz. Beogradska momčad je od početka do kraja utakmice potpuno dominirala na teškom gostovanju. Već je nakon prve četvrtine imala 21:7, dok je najveću prednost imala početkom drugog poluvremena. (22:50). Do kraja susreta Žalgiris je uspio malo ublažiti poraz.

Najbolji je kod pobjedničke momčadi bio Marko Simonović sa 16 poena (2/4 za dva, 4/8 za tricu), dok je Branko Lazić dodao 15 koševa (3/3 za dva, 3/4 za tricu).

Jedini je dvoznamenkast kod domaćina bio Paulius Jankunas s deset poena (4/7 iz igre, slobodna bacanja 1/2).

Trener Zvezde Dejan Radonjić je rekao nakon utakmice:"Ovo nam je treća pobjeda izvan Beograda. Igrali smo jako dobro u prvom poluvremenu, napravili veliku prednosti i kontrolirali utakmicu. Prva nam je ovo pobjeda protiv Žalgirisa i sretan sam zbog toga. Igrali smo puno bolje u obranu, posebno protiv šutera i kontrolirali smo napadački skok i igrali pametno."

Olympiakos - Panathinaikos 77:69

U grčkom derbiju Olympiakos je u samoj završnici došao do pobjede nad Panathinaikosom, kojom su došli na omjer 11-5, dok je Panathinaikos trenutno na 9-7. James i Rivers držali su goste u igri, dok su krajem treće četvrtine kratko preuzeli vodstvo (45:48). Junak susreta bio je Ioannis Papapetrou koji je u posljednjih pet minuta ubacio osam poena i najzaslužniji je za pobjedu domaćina.

Papapetrou je zaključio susret s 13 poena (4/5 iz igre, slobodna bacanja 2/2), dok je Vassilis Spanoulis dodao 12 koševa (2/6 iz igre, slobodna bacanja 8/89 i sedam asistencija.

Gostima nisu pomogli niti Mike James, koji je susret zaključio s 24 poena (10/16 iz igre, slobodna bacanja 3/5) i K.C. Rivers s 23 ubačaja (8/12 iz igre, slobodna bacanja 4/4).

Real Madrid - CSKA 95:85

U vrlo zanimljivom dvoboju u Madridu, Real je došao do pobjede i omjera 11-5, dok je CSKA sada pao na 12-4. Mačiulis i Llull držali su domaćine u prednosti, kada je Dmitrij Kulagin tricom smanjio na četiri poena zaostatka gostiju (50:46) na kraju prvog poluvremena. Utakmica je bila izjednačena do same završnice, kada je Nikita Kurbanov smanjio na 87:85. Međutim, Madriđani su serijom 8:0 riješili susret u svoju korist.

Najefikasniji je kod Madriđana bio Sergio Llull s 24 poena (7/16 iz igre, slobodna bacanja 6/6), dok je Jonas Mačiulis (7/10 iz igre, slobodna bacanja 2/2).

Kod gostiju je Nando De Colo s 18 poena (5/13 iz igre, slobodna bacanja 6/6).

• Obrisan korisnik08.01.2017. u 12:08
    Sta je ovo niko ne prati EL? Generalno kosarka se kod vas vrlo slabo prati. Drugo, mnogo kasnite sa objavama utakmica, nasi medjiji 15 minuta nakon meca imaju objavu i o ABA ligi i Ligi Sampiona i EL i NBA. Ne mislim samo na vas sa Sportneta vec generalno hrvatski portali. Brze i azurnije da bi se... [više na forumu]