Mihaela Bradovski • subota, 07.01.2017.

Arsenal je uspio proći u šesnaestinu finala FA Cupa i to bez ponavljanja susreta protiv Prestona. Gostujuću pobjedu 2:1 gostima je donio Olivier Giroud pogotkom u 89. minuti...

Dugo je Preston odolijevao napadima Arsenala, imao je čak i vodstvo na poluvremenu, ali nije izdržao. U drugom dijelu Topnici su okrenuli susret na svoju stranu i upisali pobjedu 2:1.

Od posljednjeg međusobnog dvoboja ove dvije momčadi prošlo je čak 17 godina, a i tada je slavio Arsenal golovima Kanua i Malza za konačnih 2:1.

Ovdje je Arsene Wenger prema najavama malo izmiješao momčad, ali ne previše. I dalje je izveo vrlo jaku postavu koja je s razlogom nosila status priličnog favorita.

Međutim već u sedmoj minuti erupcija oduševljenja na Deepdaleu. Preston je stigao do vodstva pogotkom Calluma Robinsona koji je nakon lijepe akcije i loše obrane Arsenala lakoćom poslao loptu u Ospininu mrežu.

Sjajno je u sredini terena domaćina igrao Aiden McGeady koji je stvarao velike probleme Arsenalovim igračima i u 22. minuti kreirao je veliku priliku za svoju momčad, ali Mustafi je spasio u posljednji trenutak.

U prvih pola sata Arsenal je bio na konopcima, Preston je igrao odlično i kreirao prilike, ali lopta nije htjela u mrežu i u drugom poluvremenu domaćinu se to osvetilo.

U 46. minuti Aaron Ramsey lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora poravnao je na 1:1 i vratio Arsenal u utakmicu. Što se susret više bližio kraju, to su gosti bili sve opasniji i u završnici utakmice došli su do preokreta. Olivier Giroud nakon dodavanja petom Lucasa Pereza poslao je loptu u mrežu za pobjedu i prolaz londonske momčadi.