Plymouth Argyle izborio reprizu protiv najmlađe postave Redsa u povijesti

Marjan Kreševac • nedjelja, 08.01.2017.

Jürgen Klopp je u trećem kolu FA kupa kontra Plymouth Argylea izveo najmlađu postavu u povijesti i s nekim novim klincima na terenu nije uspio doći do pobjede, nije uspio zabiti ni pogodak tako da će prolaz tražiti kroz ponovljenu utakmicu. U drugom susretu ranijeg termina Fulham je slavio 2:1 u gostima kod Cardiff Cityja...

Cardiff City - Fulham 1:2

U prvom susretu dana trećeg kola FA kupa Cardiff City je na svom stadionu ugostio Fulham i na žalost svojih navijača oprostio se od daljnjeg natjecanja, iako prema otvaranju utakmice to baš i nije izgledalo tako. U sedmoj minuti Denis Odoi skrivio je prekršaj u opasnoj zoni, Anthony Pilkington namjestio je loptu koja se odbila od živog zida i završila u donjem desnom kutu za vodstvo domaćih 1:0.

Veselje domaćih navijača povodom vodstva Cardiffa nije se ni stišalo, a gosti su već došli do izjednačenja. U 14. minuti Ryan Fredericks pronašao je u kaznenom prostoru Stefana Johansena koji odapinje ljevicom i pogađa gornji desni kut.

Nakon izjednačenja gosti su bili bolji takmac na terenu, prijetili su preko Johansena, Piazona, Cairneyja i bilo je samo pitanje trenutka kada će Brian Murphy morati ponovno po loptu u mrežu. Dogodilo se to u 33. minuti kada je Ryan Sessegnon iz velike blizine pospremio loptu u donji lijevi kut. Dvadeset minuta trebalo je gostima da preokrenu rezultat i postave stvari na svoje mjesto.

Imali su gosti prilike i uvjerljivije slaviti no zahvaljujući Murphyju koji je odlično zaustavio pokušaje Piazona i Sonea Aluka Cardiff je pretrpio čisto prihvatljivi poraz s obzirom na ono što su pružili na terenu, a to je velika nemoć i sterilnost.

Liverpool - Plymouth Argyle 0:0

Jürgen Klopp odlučio se za čak deset promjena u odnosu na momčad koja je u prošlom prvenstvenom kolu remizirala protiv Sunderlanda, na terenu je ostao samo Nijemac Emre Can. Pružio je Klopp priliku mladim igračima i izveo najmlađu momčad u povijesti, prosječna starost igrača na terenu iznosila je 21 godinu i 269 dana.

I tako mladi igrači na suprotnoj strani očito su utjerali strah u kosti igračima Plymoutha, osnovni cilj gostiju na Anfieldu bio je blokirati sve živo što se miče. Liverpool je dominirao posjedom, vrtio s jedne na drugu stranu, ali zahvaljujući dosadno upornoj obrani Plymoutha bez nekih konkretnijih prijetnji prema vratima Luka McCormicka.

U prvih pola sata domaći su imali 14 udarca, ali samo dva od njih išla su u okvir vrata i to na samom otvaranju susreta. U 15. minuti pokušao je Sheyi Ojo, a samo dvije minute kasnije i mladac koji se i najviše dopao u redovima Redsa, Ben Woodburn. Oba pokušaja išla su po sredini gola i bila su lak plijen za McCormicka.

Uvidio je Klopp da ovakva igra neće donijeti previše dobrog i u završnicu susreta ipak je uveo neke od svojih zvijezda, u 63. minuti ušao je Daniel Sturridge, a u 75. minuti Firmino i Lallana. Što se više bližio kraj susreta to je sve realniji postajao san gostiju, ne nije to bila pobjeda na Anfieldu već samo pokušaj da se izbori ponovljena utakmica.

U 85. minuti gosti su vjerojatno iznenadili i sami sebe, stvorili su priliku. Jake Jervis pokušao je s desne strane kaznenog prostora, ali udarac nije bio odveć precizan i prošao je pokraj lijeve vratnice. Imali su Redsi 77% vremena loptu u nogama, uputili 27 udaraca, ali sve je to bila jalova inicijativa, bez stvarne prijetnje prema vratima.

Gosti su uspjeli u svom naumu, sačuvali su svoja vrata netaknutima i osigurali ponovljenu utakmicu na svom Home Parku. Klopp je dao priliku mladima, ali sumnjamo da je odveć zadovoljan onime što su poletarci prikazali danas na terenu.