Udinese
Udinese 1:2 Inter
Inter

Dario Dodić • nedjelja, 08.01.2017.

Prvi nedjeljni dvoboj 19. kola talijanske Serie A na Dacia Areni u Udinama odigrali su Udinese i Inter. Domaćin je dobar dio susreta bio bolja momčad, ali Inter je imao raspoloženog Ivana Perišića te je slavio 2:1...

U odličnoj utakmici na suncem obasjanoj Dacia Areni mogli su uživati gledatelji, Udinese i Inter pružili su vrlo dobru partiju, domaćin je imao više kvalitetnijih prilika, ali Inter je imao sjajnog Ivana Perišića koji je dvama golovima donio preokret i sva tri boda gostima iz Milana.

Priliku je od prve minute dobio i Marcelo Brozović, obojica su Hrvata odigrala 90 minuta, junak utakmice Perišić nagrađen je od strane trenera Piolija izmjenom u sudačkoj nadoknadi kako bi uz ovacije napustio travnjak. Bio je najbolji pojedinac Intera, a svoju odličnu partiju okrunio je pobjedonosnim golom u završnici susreta.

Udineseovi napadači previše su prilika prokockali da bi iz ove utakmice izašli s bodom ili sva tri, iako su, mora se priznati, dobar dio susreta bili bolji protivnik. U prvom su dijelu kreirali niz sjajnih prilika, ali tek su jednom matirali vratara Handanovića.

Igrala se 17. minuta, Samir je gurnuo loptu u prostor za Jankta koji silovito zabija pod gredu za zasluženo vodstvo Udinesea. Mogao je De Paul povećati na 2:0, ali zaustavila ga je vratnica, dobre prilike imali su i Jankto i Widmer. A onda je u drugoj minuti sudačkog dodatka prvom poluvremenu Inter izjednačio, Icardi je s lijeve strane vidio slobodnog Perišića, poslao loptu na jedanaesterac za hrvatskog reprezentativca koji lijevom nogom precizno pogađa donji lijevi kut Udineseovog gola za izjednačenje.

Vratnice danas nisu bile naklonjene domaćim igračima, u 55. minuti još se jednom tresao okvir Interovog gola, Zapata pogodio je lijevu vratnicu. 20-ak minuta prije kraja Perišić je bio blizu drugog pogotka, lijevom je nogom opalio iz slobodnog udarca s 20 metara, lopta je prozujala malo pokraj lijeve vratnice Karnezisovog gola. Minutu kasnije u igru je za Udinese ušao Stipe Perica, ali mladi hrvatski napadač unatoč trudu nije značajnije utjecao na konačan ishod.

U 83. minuti Joao Mario mogao je dovesti Inter u vodstvo, nakon ubačaja D'Ambrosija s desne strane Karnezis kratko odbija loptu do Joaa Marija čiji udarac požrtvovno blokira Widmer. Tri minute prije isteka 90 minuta Inter ipak dolazi do pogotka vrijednog sva tri boda. Lijepo je slobodnjak s desne strane izveo Joao Mario, Ivan Perišić na drugoj se vratnici vinuo u zrak i glavom pospremio loptu u mrežu pokraj nemoćnog Karnezisa. U 90. minuti uz ovacije s tribina napustio je igru.