Juventus
Juventus 3:0 Bologna
Bologna

Dario Dodić • nedjelja, 08.01.2017.

Nogometaši Juventusa u Torinu su se bez ikakvih poteškoća obračunali s Bolognom i pobjedom 3:0 otvorili nastupe u Serie A u 2017. godini, junak domaćih bio je Gonzalo Higuain...

U 19. kolo Serie A, prvo u 2017. godini, Max Allegri ušao je sa starim sustavom s jednim napadačem, isturen u napadu bio je Gonzalo Higuain, kao dvije polušpice igrali su Paulo Dybala i Miralem Pjanić što je značilo da je Mario Mandžukić ponovno završio na klupi. Iako je Mario bio sjajan u izostanku Dybale ovo ipak nije neočekivano, oporavio se Dybala, Higuain je skuplja investicija, a i korisniji kao strijelac, što je dokazao i večeras.

Iako je često ove sezone Juventus tromo, dizelski ulazio u susrete večeras tomu nije bio slučaj, od prve minute Torinezi su krenuli po pobjedu i vrlo brzo su riješili pitanje pobjednika.

Već u sedmoj minuti poveo je Juve, Pjanić je lijepo potkopao loptu prema Higuainu, Argentinac ne oklijeva i isprve pogađa loptu, Mirante je imao ruku na lopti, ali udarac je bio prejak i Juventus dolazi do vodstva. Četiri puta ove sezone Higuain je postigao gol u prvih 15 minuta susreta u Serie A po čemu je najbolji u ligi.

Mirante je bio koncentriran u 24. minuti kada je iz daljine opalio Marchisio, lijepo je težak udarac odbio u korner. No, u završnici prvog dijela nije mogao ništa, Oikonomou je u kaznenom prostoru srušio Sturara, Dybala je kao i uvijek bio siguran s bijele točke, 11 je jedanaesteraca izveo u Serie A i svih je 11 pretvorio u pogodak.

Za svaki slučaj Juventus je održao pritisak i na početku drugog dijela, sjajno je po desnoj strani prošao Lichtsteiner, lijepo pronašao Higuaina u sredini koji glavom zabija za konačnih 3:0. U nastavku je Juve ubacio u nižu brzinu, Bologna nije uspijevala ozbiljnije ugroziti Neta.

U 73. minuti u igru je ušao i Mandžukić, bez značajnijeg učinka. Juventus je pobjedom protiv Bologne došao do 26. uzastopne pobjede u Serie A na domaćem terenu, rekord je to svih vremena u Serie A. Marko Pjaca nije ulazio u igru.