Pescara
Pescara 1:2 Fiorentina
Fiorentina

Dario Dodić • srijeda, 01.02.2017.

Nogometaši Fiorentine u zaostalom su susretu 19. kola talijanske Serie A uspjeli preokrenuti rezultat protiv fenjeraša Pescare i doći do desete prvenstvene pobjede, Viole su slavile 2:1...

Fiorentina se poprilično namučila da bi u gostima kod Pescare došla do sva tri boda u zaostaloj utakmici 19. kola talijanskog prvenstva. Pescara je vodila dobar dio susreta, ali nije izdržala do kraja, duboko u sudačkoj nadoknadi Fiorentina je došla do pobjede 2:1.

Od prve je do 84. minute za goste igrao Milan Badelj, trener Sousa nije mogao računati na ozlijeđenog Nikolu Kalinića, dok je Hrvoja Milića prikovao za klupu za pričuve. Slične je sudbine i Robert Murić u dresu Pescare, 15. prvenstveni poraz svoje momčadi odgledao je s klupe.

Fiorentina je dominirala, imala posjed lopte na svojoj strani, poslala 22 udarca prema domaćem golu, ali lopta dobar dio susreta nije htjela u gol. Štoviše, poveli su goste iz jedine prave prigode na čitavom susretu.

U 15. je minuti s lijeve strane Biraghi u sredini pronašao Caprarija, mogao je birati gdje poslati loptu, šalje je u donji desni kut Fiorentininog gola za iznenađujuće vodstvo domaće momčadi.

Dugo je obrambeni zid Pescare odolijevao naletima gostiju, tek u 68. minuti domaća je obrana kapitulirala. Prekrasan gol s 20-ak metara zabio je Tello. Činilo se da će se Viole morati zadovoljiti bodom, a onda su nenadano u 95. minuti igre došli do pobjede. S lijeve je strane Tello poslao ubačaj, Chiesa je pokušao promijeniti smjer lopti, nije uspio, što je prevarilo domaćeg vratara Bizzarrija, lopta se zakoprcala u mreži za konačnih 2:1 Fiorentine.