Dario Dodić • nedjelja, 08.01.2017.

U četiri poslijepodnevna susreta talijanske Serie A napadači nisu bili posebno raspoloženi, Roma je uz puno sreće svladala Genou Ivana Jurića, slično je bilo i u Rimu gdje je Lazio tek u završnici slomio Crotone...

U prilično izjednačenom susretu nogometaši Rome minimalno su slavili u gostima kod Genoe hrvatskog trenera Ivana Jurića. Rimljani su do pobjede došli u završnici prvog dijela uz puno sreće.

Genoa se u utakmici s Romom željela nadigravati, nisu se fokusirali samo na čuvanje vlastitih vrata što su pokazali već u prvoj minuti, pucao je Laxalt, Romin vratar Szczesny odbija u korner. Nekoliko minuta kasnije raspoloženi Edin Džeko testira Lamannu, Genoin vratar bio je na visini zadatka.

U samoj završnici prvog dijela, točnije u 36. minuti, gosti ipak dolaze do vodstva. Slabo je glavom očistio Simeone u šesnaestercu Genoe, lopta je došla do Peresa koji isprve puca iz voleja, udarac je bio prilično loš i upitno je bi li uopće završio u gol-autu ili tek u autu, ali na putu je lopta pogodila nesretnog braniča Genoe Izza i ušla u mrežu.

Već u sljedećem napadu mogla je Genoa do izjednačenja, ali u gužvi u vlastitom šesnaestercu najbolje se snalazi Romi vratar i otklanja opasnost. U drugom se poluvremenu Genoa otvorila što je Rominim napadačima dalo dodatan prostor za kontranapade. Mogla je Roma povećati vodstvo kada je nakon Nainggolanovog centaršuta Džeko pogodio vratnicu, blizu izjednačenja Genoa je bila u sudačkoj nadoknadi, Ocamposov udarac obranio je Szczesny.

Lazio je puno teže od očekivanog svladao na Olimpicu momčad Crotonea. Iako su Rimljani dominirali tijekom čitavog susreta tek su u posljednjim minutama došli do pobjede 1:0. Utakmicu je već u prvom poluvremenu mogao pogurati na Lazijev mlin Biglia, ali nije bio uspješan s 11 metara.

Po svim statističkim pokazateljima Lazio je nadigrao Crotone, napadali su domaći igrači od prve minute, ali nisu uspijevali matirati gostujućeg vratara Festu. Najbliže pogotku bili su nakon pola sata igre kada je sudac Maresca dodijelio najstrožu kaznu nakon prekršaja Stoiana. Izvođač jedanaesterca bio je Lucas Biglia, pucao je silovito, prevario je Festu, ali njegov udarac odsjeda na gredi.

Iako su napadali igrači Lazija nisu uspjeli probiti Crotoneov obrambeni blok sve do 90. minute kada je nesretni Martella glavom htio očistiti loptu, na njegovu žalost poslao ju je u for Immobileu, napadač Rimljana takve prilike ne propušta, izlazi sam pred Festu i zabija za pobjedu Lazija.

Ivan Vargić i Franjo Prce pobjedu su Lazija odgledali s klupe za pričuve.

Lazio vs Crotone 2017 Serie A 1:0 by Sports-BAR

BIGLIA PENALTY MISSED 0-0 LAZIO VS CROTONE... by Benjiro-5

Jedino su u Veroni napadači bili raspoloženi, domaći Chievo teško je stradao protiv Atalante, slavili su gosti iz Bergama s uvjerljivih 4:1. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već u prvom dijelu, Gomez je dvaput tresao mrežu Chieva, jednom se u strijelce upisao i Conti.

U drugom je poluvremenu Pellissier smanjio na 1:3, sedam minuta kasnije, u 69. minuti, Freuler je postavio konačnih 4:1 za goste.

Atalanta vs Chievo 4-1 All Goals & Highlights... by sharmanher

Sassuolo i Torino odigrali su prilično nezanimljiv dvoboj s vrlo malo prilika, završilo je bez pogodaka, 0:0. Martin Erlić nije ulazio u igru za Sassuolo.