Dario Dodić • utorak, 10.01.2017.

Marko Livaja dvama je pogocima okrunio sjajnu partiju u dresu Las Palmasa protiv Atletico Madrida na Vicente Calderonu. Gosti su u odličnoj utakmici slavili s 3:2, ali u četvrtfinale Kupa kralja ipak prolazi Atletico Madrid...

Nakon nekoliko utakmica "hlađenja" Marko Livaja vratio se u početni sastav Las Palmasa u uzvratnom susretu osmine finala Kupa kralja protiv Atletico Madrida na Vicente Calderonu i u potpunosti opravdao ukazano povjerenje trenera Setiena, hrvatski je napadač bio među najboljim pojedincima na travnjaku, a svoju je odličnu igru okrunio i dvama pogocima od kojih je posebno oduševio prvim zgoditkom.

Od prve je minute u dresu Atletica susret započeo i Šime Vrsaljko, Diego Simeone vratio se na recept iz prvog susreta, hrvatskog je reprezentativca stavio na beka, ispred njega je gurnuo u ofenzivniju poziciju Juanfrana. Za razliku od prvenstvenog susreta protiv Eibara u kojem je Vrsaljko nakon blijedih 45 minuta zamijenjen, večeras je to izgledalo puno bolje.

Unatoč dobroj igri s obje strane, na odmor se otišlo bez pogodaka. Atleticu se i nije posebno žurilo s obzirom da su u prvoj utakmici u gostima slavili 2:0. Dvaput je do pogotka mogao doći gost, u 32. minuti odlično glavom puca Livaja, refleksno nogama brani Moya. Nekoliko minuta kasnije Tana se našao u odličnoj prilici, ali puca preko gola. Bila je to 17. (od ukupno 27) utakmica Atletica ove sezone u svim natjecanjima u kojoj u prvih 45 minuta nisu zatresli mrežu.

U drugi je dio ipak bolje ušla momčad Diega Simeonea, već na samom početku drugog dijela došli su do vodstva. Akciju je odlično započeo Vrsaljko, lijepo je kombinirao s Gaitanom koji u konačnici upošljava Griezmanna, Francuz zabija svoj treći gol u posljednja tri nastupa za Atletico.

Tračak nade gostima dao je Livaja u 58. minuti, prošao je Godina, zatim i Gimeneza i lijepim i preciznim udarcem zatresao mrežu pokraj nemoćnog Moye. Veselje gostiju trajalo je tek tri minute, Koke je dubokom loptom po lijevoj strani uposlio Correu koji se lako otresao kapetana Las Palmasa Garcije i kroz noge Raula zabio za 2:1.

Činilo se kako će Atletico upisati šestu uzastopnu pobjedu, a onda je uraganskom završnicom Las Palmas došao do pobjede. U 89. minuti Lemos šalje dugu loptu na Matea Garciju koji se lijepo rješava braniča i dodaje do usamljenog Livaje, hrvatski napadač lagano poentira za 2:2. U trećoj minuti sudačke nadoknade Garcia se iz asistenta promiče u strijelca, lijepo zabija za konačnih 3:2, u četvrtfinale ipak prolazi Atletico.

Kup kralja, osmina finala, uzvratne utakmice (u zagradama je rezultat prvog susreta):
*Atletico Madrid - Las Palmas 2:3 (2:0)