Dario Dodić • petak, 13.01.2017.

Odigrana su još dva susreta 17. kola košarkaške Eurolige, Barcelona je na svom parketu poražena od strane Olympiakosa 69:67, u neizvjesnoj završnici Crvena zvezda je u Beogradu sa 75:73 pobijedila Fenerbahče...

Barcelona - Olympiakos 67:69

Košarkaši Barcelone na svom su parketu u vrlo neizvjesnom ogledu poraženi od strane Olympiakosa. Grci su došli do sedme pobjede u posljednjih osam susreta i ujedno prekinuli niz od tri domaće pobjede Barcelone.

Nešto su bolje utakmicu otvorili domaćini, nakon što su dvaput imali po pet poena prednosti u samoj završnici prve četvrtine Barca je imala šest koševa prednosti, no u posljednjem napadu Erick Green pogađa tricu pa je četvrtina zaključena s 20:17 za domaćine.

Šuteri su stali u drugih deset minuta igre, gledali smo ponovno poprilično izjednačen dvoboj, samo 25 koševa postignuto je u drugoj četvrtini, Barcelona je otišla na odmor s prednošću od četiri koša (33:29).

Nastavak susreta bolje otvaraju gosti, serijom 5:0 prelaze u vodstvo, u završnu dionicu ulaze s prednošću 56:54. Čvrste obrane i slabi napadi donijeli su iznenađujuće slabu posljednju četvrtinu, tek po 13 koševa ubačeno je sa svake strane, Olympiakos u posljednje sekunde ulazi s prednošću 69:67, Tyrese Rice promašuje šut za izjednačenje i Grci popravljaju ukupan skor na 12-5, Barcelona je na slabih 7-10.

Najbolji u redovima gostiju bio je Georgios Printezis, u 27 minuta na parketu ubacio je 16 poena uz devet skokova. Matt Lojeski pridodao je 11 koševa, tri skoka i četiri asistencije. U redovima Barcelone valja istaknuti 15 poena i pet asistencija Ricea. Ante Tomić odigrao je nešto manje od 26 minuta, ubilježio je deset poena (2/2 za 1, 5/12 za 2) i devet skokova.

Crvena zvezda - Fenerbahče 75:73

Crvena zvezda je u dramatičnoj završnici sa 75:73 u Beogradu svladala favorizirani Fenerbahče i tako došla do četvrte uzastopne pobjede, devete ukupno nakon 17 kola. Bila je to sjajna utakmica u kojoj se niti jedna momčad nije uspijevala odvojiti, iako je Crvena zvezda imala u jednom trenutku deset koševa prednosti.

Nakon prve dvije izjednačene četvrtine u trećoj Zvezda radi razliku, odlazi nakon tri i pol minute igre na najvećih deset poena prednosti (54:44) no Turci se vraćaju i u posljednju dionicu ulaze sa zaostatkom od samo dva poena za domaćinima (61:59).

Imao je Fenerbahče sve u svojim rukama, minutu i pol prije kraja imali su četiri poena prednosti (73:69), ali Bogdan Bogdanović i Nikola Kalinić ne reagiraju dobro u nekoliko navrata, Kuzmić i Jović donose izjednačenje Crvenoj zvezdi, a 13 sekundi prije kraja Jenkins pogađa dvicu za vodstvo Beograđana 75:73. U posljednjem napadu najbolji gostujući pojedinac Ekpe Udoh išao je na polaganje za izjednačenje no blokira ga Ognjen Kuzmić na oduševljenje mnogobrojnih domaćih navijača.

Sjajni Kuzmić susret je zaključio s 21 poenom i osam skokova, uz njega valja istaknuti i 14 poena Jenkinsa, uz tri skoka, tri asistencije i dvije ukradene lopte. Najbolji kod turske momčadi bio je Ekpe s 22 poena. Jednako toliko postigao je i Luigi Datome.