Zimski sportovi

Ivica Kostelić uzeo bodove u "svom" Wengenu za oproštaj od skijaške karijere

Dario Dodić, HINA • petak, 13.01.2017.

Ono što je najavljivao u Zagrebu Ivica Kostelić je i ispunio - na svom Wengenu, koji mu je donio puno lijepih skijaških trenutaka hrvatski skijaški velikan otišao je u zasluženu mirovinu...

Švicarac Niels Hinterman pobjednik je kombinacije koja se u petak vozila u Wengenu za Svjetski kup dok se Ivica Kostelić 22. mjestom oprostio od skijaške karijere. Filip Zubčić završio je kao 30., a Istok Rodeš završio je na 32. mjesto.

Hinterman je do svog prvog postolja stigao zahvaljujući sjajnoj vožnji u spustu i vremenu 2:26.58. Drugo mjesto zauzeo je Francuz Maxence Muzaton s vremenom 2:26.84 (+0,24), dok je treći Austrijanac Frederic Berthod s vremenom 2:26.93 (+0,35)

Vrijeme Ivice Kostelića je 2:29.68 (+3,10 sekundi), Filipa Zubčića je 2:31.80 (+5,22) , dok je Rodeš utrku završio s vremenom 2:32.01 i zaostatkom od 5,43 za pobjednikom. Max Ullrich je zauzeo 36. mjesto s vremenom 2:33.85 (+7,27).

Kostelić je odlučio u Wengenu koji mu je posebno drag jer je tu ostvario četiri pobjede u slalomu i dvije u kombinaciji završiti svoj nastup u Svjetskom kupu. Za njemačku televizijsku postaju ARD Kostelić je nakon utrke izjavio kako mu je ovo zadnja utrka u Svjetskom kupu.

Mladi Zubčić je imao peh u utrci spusta, odmah na startu je ostao bez jednog štapa.

• Obrisan korisnik14.01.2017. u 00:30
    Ivice čestitke i hvala na svim lijepim trenucima koje si nam priuštio! Želim ti puno zdravlja i sreće u daljnjem životu! Živio 100 godina!
  • Obrisan korisnik14.01.2017. u 00:17
    Majstore,svaka ti dala za sve sto si napravio ali si ipak trebao ranije zavrsiti karijeru,a ne se patiti s bolovima i unistavati si zdravlje jer si premlad ceka te zivot van svega ovoga.
  • Obrisan korisnik13.01.2017. u 15:47
    Legendo, ako je to to. onda ti stvarno hvala na svemu. Jako mi je drago da sam imao priliku upoznati obitelj Kostelić na Mljetu i stvarno su to ljudi kojima ne mogu ništa prigovoriti. Najbolji trenutak je ipak ona pobjeda u superveleslalomu, tada ni Ivica nije mogao vjerovati kako svi završavaju... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik13.01.2017. u 15:11