SP 2017 - Skupina B, 2. kolo, 14.01.2017, 20:45 h
Angola 22:31 Sjeverna Makedonija
Sjeverna Makedonija

Kiro Lazarov napunio i mrežu Angole, Makedonci lako slavili

Branimir Korać • subota, 14.01.2017.

Makedonija nije imala problema protiv Angole. Odigrala je još jednu dobru utakmicu i na četiri je boda te je napravila još jedan korak prema prolasku skupine...

Nakon pobjede protiv Tunisa, Makedonija se dodatno napunila samopouzdanjem i bez većih problema svladala je i Angolu. Afrički predstavnik u prvom kolu protiv Slovenije nije pokazao ništa, može se reći kako je i najmanje pokazao od svih reprezentacija u prvom kolu, a nakon poraza od Makedonije, isto tako može se reći kako je i siguran za nastup u President Cupu.

Susret drugog kola bio je jednostavan za Makedonce, ali tek od završnice prvog dijela. Angola je svoje najbolje razdoblje na ovom Prvenstvu imala u prvih 20 minuta prvog poluvremena kada nije dozvolila Makedoniji nikakvo odvajanje.

Nakon 24 minute igre na semaforu je stajalo 9:9, no Červarovi izabranici u nastavku poluvremena napravili su seriju 5:0 uz tri gola Georgievskog te po jedan Lazarova i Stoilova.

Nakon što se Makedonija uspjela odvojiti, Angola je još na početku drugog poluvremena došla na dva gola zaostatka, ali kratko se tu zadržala, uslijedila je nova serija Makedonaca, ovaj put 7:1 za završetak posla.

U nastavku susreta Makedonija je rutinski odrađivala posao, Angola je dosta griješila i promašivala te je u konačnici poražena s 31:22.

Kiro Lazarov i u ovom susretu bio je raspoložen, postigao je deset pogodaka, a pratio ga je Goce Georgievski s pet pogodaka. Kod Angole pet pogodaka postigao je Sergio Lopes.