SP 2017 - Skupina A, 5. kolo, 19.01.2017, 14:00 h
Rusija 28:24 Brazil
Brazil

Rusija u nastavku okrenula Brazil za treće mjesto skupine A

Mihaela Bradovski • četvrtak, 19.01.2017.

Prvi susret dana u skupini A donio je direktnu borbu za treću poziciju. Rusija je unatoč problemima s ozljedama s 28:24 slavila nad Brazilom...

Peto kolo skupine A donijelo je borbu za treće mjesto kroz međusoban susret Rusije i Brazila. Dmitrij Torgovanov ostao je bez Atmana i Gorboka, no nakon poraza od domaćina Prvenstva ruska se vrsta i takva vratila osvajanju bodova.

Brazilski sastav držao je vodstvo svih pola sata prvog poluvremena, uspijevao je pronaći rješenje ili dva više od protivničke momčadi, dok se od vratara s obje strane tek čekao ulazak u susret. Ne računajući uvodnih 1:1 ruski rukometaši u prvom su poluvremenu tri puta vraćali rezultat u egal, no na poluvrijeme se odlazi pri minimalnom brazilskom vodstvu.

Ono što Torgovanovim izabranicima nije pošlo za rukom prije odlaska na odmor ostvarili su u prvih pet minuta nastavka, a posebno je raspoložen u tom periodu bio Čipurin s tri zgoditka. Rusija je tako po prvi puta na ovom susretu povela u 34. minuti.

Do ulaska u posljednjih 15 minuta ruski su vratari skupili osam obrana više, no utakmica je i dalje bila u potpuno neizvjesnim vodama. Langaro je u toj 46. minuti pogodio za 21:21, ali potom Brazilci ostaju bez Pozzera što Šelmenko i društvo koriste za odlazak na tri razlike, četiri minute prije kraja i na +4, a osjetio se u tim zadnjim minutama nije niti izostanak Černoivanova koji je isključen po treći put.

Dmitrij Kovaljev i Šelmenko postigli su po pet pogodaka, a u drugom je nastavku odličan bio i vratar Kirejev koji je u nešto više od 40 minuta provedenih na parketu zaustavio 15 protivničkih šuteva.

Pet puta su se u listu strijelaca upisali i Toledo, Pozzer te Langaro dok jedan od razloga poraza treba tražiti i u predstavi vratarskog dvojca Santos - Almeida koji je zajedno skupio osam obrana.

Skupina A tako se rasplela prema očekivanjima mnogih; iza Francuske i Norveške smjestila se Rusija, dok se i prije početka Prvenstva brazilski sastav stavljao u kontekst prolaska, ispred Poljske koja se predstavila s nekim novim snagama te zadnjeplasiranog Japana.