Penava predvodio Futsal Dinamo do visoke pobjede u Kninu

Josip Piršljin • subota, 21.01.2017.

Iako je rezultat iz prve utakmice osmine finala Hrvatskog malonogometnog kupa između Futsal Dinama i Kijevo Knina sugerirao da bi uzvrat mogao biti zanimljiv, to se ipak nije dogodilo. Zagrepčani su na gostovanju uvjerljivo slavili.

Futsal Dinamo se plasirao na završni turnir najboljih osam klubova u Hrvatskom malonogometnom kupu, Final eight. Momčad Miće Martića pobijedila je i u uzvratnom susretu Kijevo Knin, rezultatom 8:1 nakon što je u Zagrebu bilo 6:3 za Modre.

U sportskoj dvorani Lovre Montija u Kninu domaći malonogometaši nisu se mogli nositi s odlično raspoloženim Hrvojem Penavom koji je postigao hat-trick. Već u drugoj minuti "načeo" je mrežu Kijeva, a na 2:0 povisio je Vedran Matošević.

Do kraja prvog poluvremena gostujući sastav uspio je zabiti još jedan pogodak preko Davora Kanjuha i s 3:0 otići na predah što je praktički značilo i riješeno pitanje putnika na završni turnir s obzirom na rezultat iz prve utakmice. Kanjuh je bio strijelac i za 4:0, a nakon njega golove su zabijali Kristijan Čekol, Douglas Reed i po drugi put Penava.

Jedini gol za momčad iz Knina postigao je Zvonimir Šućur za 7:1, a nešto kasnije Penava je kompletirao svoj hat-trick. Kninjani se sada okreću borbi za ulazak u 1. HMNL, dok Futsal Dinamo planira ugroziti pozicije Split Tommyja i Nacionala na vrhu prvoligaške ljestvice, te pokušati prvi puta proći četvrtfinale Kupa.