Branimir Korać • subota, 21.01.2017.

Hrvatski prvoligaši nastavljaju pripreme za proljetni dio sezone, a ove subote uspješni su bili Rijeka, Lokomotiva i Split koji su svladali Triglav, Koper i Val...

Prije nekoliko dana Dinamo je lakoćom svladao Triglav iz Kranja s 4:1, a još uvjerljiviji bili su Riječani koji su Triglav nadigrali s 4:0. U kampu Riječana domaćin je bio bolji i očekivano glatko slavio je protiv momčadi koja je na vrhu druge slovenske lige.

U prvom poluvremenu Rijeka je postigla jedan pogodak i to Franko Andrijašević koji je sredinom poluvremena iz okreta poslao loptu u mrežu.

Na novi pogodak čekalo se do posljednjih 20 minuta nakon čega je Rijeka napunila mrežu gostiju. Prvo je Matic Črnic postigao drugi pogodak, zatim je Franko Kovačević postigao treći pogodak, a onda i Tomislav Turčin četvrti.

Rijeka je igrala u sastavu: Prskalo (od 56. Nevistić), Ristovski (od 56. Martić), Elez (od 46. Župarić), Šofranac (od 56. Čeliković), Zuta (od 56. Totić), Maleš (od 56. Matić), Mišić (od 46. Bradarić), Vešović (od 56. Črnic), Gorgon (od 63. Turčin), Andrijašević (od 46. Ajayi), Gavranović (od 63. Kovačević).

Pobjedu je upisala i Lokomotiva koja se nalazi na pripremama u Medulinu gdje je u sklopu Arena kupa bila bolja od Kopra s 2:0.

I ovdje su golovi padali u zadnjih 20 minuta, prvo je u 73. minuti Ante Majstorović doveo Lokose u vodstvo, a onda je u 87. minuti konačnih 2:0 postavio Eros Grezda.

Lokomotiva: Filipović, Rožman, Podunavac, Antunović, Rrahmani, Ivanušec, Cekici, Stolnik, Šunjić, Capan, Bočkaj (još su igrali: Šemper, Valentić, Kluk, Marić, Majer, Kramer, Lovrić, Ćorić, Grezda, Mihaljević, Kolinger, Halilović, Doležal, Oluić, Krajinović, Majstorović).

Prvu pripremnu utakmicu odigrali su i nogometaši Splita koji su za protivnika imali momčad Vala i svladali ga s glatkih 4:0.

U 11. minuti Split je stigao do vodstva pogotkom Ugrine da bi u 14. minuti na 2:0 povisio Grubišić. U drugom dijelu Split je udvostručio prednost golovima Jovanovića i Jukića:

Split: Duka, Baturina, Boljat, Mikulić, Vasilj, Jakić, Vidović, Roglić, Grubišić, Marcijuš, Ugrina (još su igrali: Kukić, Kapetanović, Dupovac, Radovac, Žižić, Vuković, Boljat, Tomičić, Jukić, Pešić, Jovanović)