Chievo
Chievo 0:3 Fiorentina
Fiorentina

Dario Dodić • subota, 21.01.2017.

Nogometaši Fiorentine svoj su susret 21. kola talijanske Serie A odigrali u Veroni, u gostima kod Chieva. I bez Nikole Kalinića raspoloženi napadači Viola lako su se obračunali s domaćinima, Fiorentina je slavila 3:0...

Fiorentina je bez ikakvih poteškoća na stadionu Marc'Antonio Bentegodi u Veroni došla do uvjerljive pobjede 3:0 protiv Chieva. Nije to bila posebno lijepa utakmica, nisu ni prštale prigode s obje strane, ali Viole su sigurno upisale tri boda. Nikola Kalinić, koji je prije nekoliko dana i službeno odbio kineske milijune i odlučio ostati u Firenci, nije imao pravo nastupa zbog akumuliranih žutih kartona.

I bez Kalinića Fiorentinini su napadači bili vrlo raspoloženi i kirurški precizni, gotovo sve prave prilike pretvorili su u pogodak. Golijadu su otvorili u 18. minuti, kada je Tello oteo loptu Dainelliju, ušao u kazneni prostor domaćina i lijepo matirao Sorrentina za vodstvo Viola.

Na drugi pogodak čekalo se nešto više od pola sata, u 52. minuti Khouma Babacar jedanaesterac koji je skrivio Fabrizio Cacciatore sigurno pretvara u gol za 2:0 gostiju.

Ni na tome nisu stali gostujući igrači, u četvrtoj od pet minuta sučevog dodatka Chiesa na asistenciju Vecina postavlja konačnih 3:0. Druga je to pobjeda Fiorentine u nizu u prvenstvu i četvrti uzastopni poraz domaćina.

Milan Badelj vrlo dobro je odigrao svih 90 minuta u dresu Fiorentine, dok je Hrvoje Milić pobjedu gostiju odgledao s klupe.