Dario Dodić • nedjelja, 22.01.2017.

U standardnom poslijepodnevnom terminu odigrano je pet utakmica 21. kola Serie A. Nogometaši Intera uz puno su muke tek jednom uspjeli svladati Josipa Posavca, Ivan Jurić je protiv svojeg bivšeg kluba upisao tek bod...

Inter je nastavio fenomenalan niz rezultata, na gostovanju u kišnom Palermu jedva su upisali minimalnu pobjedu 1:0 i tako došli do šestog uzastopnog slavlja u Serie A. Ključan je bio tek jedan trenutak nepažnje Palermove obrane.

Josip Posavec bio je sjajan na golu domaćina, odličnim je obranama izluđivao goste, za koje su od prve minute zaigrali Ivan Perišić i Marcelo Brozović. Prvi je pokušaj pripao Interu, kapetan Icardi oprobao je udarac, ali bio je to lagan plije za Posavca. Obranio je hrvatski vratar i udarac Candreve desetak minuta kasnije.

Nakon gotovo pola sata igre i Brozović se odlučio na šut, s ruba kaznenog prostora snažnim je udarcem gađao desne rašlje, ali sjajnom obranom Posavec još jednom spašava Palermo.

Prijetili su Perišić i Icardi i u nastavku susreta, hrvatski je reprezentativac bio neprecizan dok je Icardijev pokušaj još jednom skinuo Posavec, no u 67. minuti ni Posavec nije mogao spasiti svoja vrata. S desne je strane lijevom nogom u sredinu zavrnuo loptu Candreva, braniči Palerma neobjašnjivo su samog ostavili Joaa Marija, koji iz voleja poentira za tri boda Intera.

U 79. minuti Inter je ostao s desetoricom u polju nakon što je Ansaldi grubim startom na Nestorovskog zaslužio drugi žuti, odnosno crveni karton. Unatoč igraču više Palermo nije opasnije prijetio Interovim vratima pa se crno-plavi vraćaju u Milano sa sva tri boda.

Marcelo Brozović je odigrao svih 90 minuta za Inter dok je Perišića u 77. minuti zamijenio Kondogbia.

Genoa Ivana Jurića na domaćem je travnjaku igrala protiv bivše momčadi hrvatskog stratega, tima na čijoj se klupi proslavio kad ih je doveo u Serie A iz Serie B, Crotonea. Previše emocija nije bilo, Genoa je nakon niza loših rezultata trebala pobjedu, dvaput je vodila, ali na kraju se morala zadovoljiti s bodom, završilo je 2:2.

Iako zbog bolesti nije trebao igrati, sin trenera Atletico Madrida Diega Simeonea, Giovanni, doveo je domaću momčad u vodstvo u završnici prvog poluvremena. Savršen je osjećaj pokazao Cofie pravovremeno poslavši loptu u prostor za Argentinca, Simeone je milimetarski izbjegnuo zaleđe i pospremio loptu u donji desni kut Crotoneovog gola za vodstvo iz prvog udarca Genoe.

Na samom početku drugog dijela Crotone se vraća u igru. S desne je strane slobodnjak izveo Barberis, Ceccherini glavom zabija za 1:1. Do novog je vodstva došla Genoa u 66. minuti nakon što je Ferrari srušio Pandeva u svom kaznenom prostoru. Najstrožu kaznu u pogodak je pretvorio Ocampos.

Manje od deset minuta kasnije Crotone se po drugi put vraća u susret, odličan pokušaj Ceccherinija završio je na lijevoj vratnici, na odbijancu je prvi bio Ferrari i zabio za konačnih 2:2.

Bologna je na svom travnjaku s 2:0 svladala Torino, oba pogotka postigao je Džemaili, u 43. i 83. minuti. Bruno Petković pobjedu je svoje nove momčadi odgledao s klupe.

I Empoli je iskoristio prednost domaćeg travnjaka i s minimalnih 1:0 svladao Udinese za koji je od 55. minute igra Stipe Perica. Jedini pogodak na susretu pao je u 82. minuti, za tri boda domaćina zabio je Mchedlidze.

Sassuolo je na gostovanju kod Pescare slavio 3:1 čime je domaćin povećao negativan niz na svom terenu, posljednjih 19 utakmica u Serie A kod kuće ne znaju za pobjedu. Nakon samo 58 sekundi poveo je Sassuolo, strijelac najbržeg pogotka sezone bio je Matri.

Nadu domaćima probudio je Bahebeck u 56. minuti poravnavši na 1:1, ali brzo reagiraju gosti, Pellegrini podiže na 2:1 za goste, Matri zabija za konačnih 1:3. Mogao je domaćin smanjiti na 2:3, ali Biraghi u 88. minuti nije realizirao najstrožu kaznu.