Dario Dodić • nedjelja, 22.01.2017.

Kompletirano je 21. kolo talijanske Serie A dvama večernjim utakmicama u nedjeljnom programu. Atalanta je s 1:0 svladala Sampdoriju, istim je rezultatom Roma bila bolja od Cagliarija...

Roma je uz neuobičajeno puno problema došla do pobjede protiv Cagliarija, inače momčadi sklone utakmicama s puno golova. Rimljani su na Olimpicu došli do vrijedna tri boda s minimalnih 1:0, pobjedu je domaćinima donio Edin Džeko.

Prvi su dio prilično slabo otvorili igrači Rome, tek su jednom ugrozili gostujuća vraća, prijetio je Džeko, odlično je obranio Rafael. U nastavak je bolje ušla Roma, ali i Džeko, pa se već na samom početku drugog dijela iskupio za promašaj iz 31. minute.

Igrala se 55. minuta, s lijeve je strane ubacio Rudiger, Džeko se riješio braniča, možda uz prekršaj, i nogom matirao Rafaela za važne bodove Rome. Bio je to 14. gol Džeke na Olimpicu ove sezone u svim natjecanjima, čime se izjednačio s na vrhu s Leom Messijem, barem kada su u pitanju lige petice.

Do kraja susreta bliže je Roma bila drugom pogotku nego Cagliari izjednačenju, no mreže se nisu tresle. Duboko u sudačkoj nadoknadi Joao Pedro dobio je crveni karton pa su gosti posljednje trenutke odigrali s igračem manje. Bila je to 13. uzastopna domaća pobjeda Rome, izjednačili su klupski rekord iz davne 1930. godine.

U ranijem terminu Atalanta je protiv Sampdorije također minimalno slavila na svom Atleti Azzurri d'Italia stadionu u Bergamu. U prilično izjednačenom susretu presudio je pogodak Gomeza iz najstrože kazne u 55. minuti.

Ante Budimir dobio je priliku u dresu Sampdorije tek u 83. minuti, bez konkretnijeg učinka, Atalanta se nakon poraza od Lazija u prošlom kolu vratila pobjedama.

Atalanta 1-0 Sampdoria All Goals and Full... by enteritament