Juventus
Juventus 2:0 Lazio
Lazio

Dario Dodić • nedjelja, 22.01.2017.

Iznimno ofenzivno orijentirana momčad Juventusa nastavila je fantastičan pobjednički niz na domaćem travnjaku, u sklopu 21. kola Serie A s 2:0 svladali su Lazio...

Niz domaćih pobjeda u talijanskom prvenstvu Juventus je nastavio i protiv Lazija. Nemoćni Rimljani već su se nakon nešto više od 15 minuta oprostili od bodova, Juventus je tako popravio rekord Serie A i došao do 27. uzastopne prvenstvene pobjede na svom stadionu.

Trener Juventusa Max Allegri za dvoboj protiv Lazija odlučio je isprobati vrlo ofenzivnu postavu u kojoj su od prve minute i prvi puta ove sezone zaigrali Mandžukić, Higuain i Dybala, a još su u prvih 11 priliku dobili i Cuadrado i Pjanić. Eksperiment je u potpunosti upalio, uraganskim je početkom Juventus pitanje pobjednika riješio već u prvom poluvremenu, točnije u prvoj trećini prvog dijela.

Nakon nešto više od četiri minute Juve je poveo. Prema Mandžukiću je upućena jedna duboka lopta koju on lijepo glavom spušta do Dybale, Argentinac iz prve iz voleja matira Marchettija za vodstvo domaće momčadi.

U 17. minuti Higuain podiže na 2:0, s desne je strane odličan centaršut poslao Cuadrado, argentinski napadač nogom s peterca zabija za povećanje prednosti aktualnih prvaka Italije.

Lazio u 90 minuta nije ozbiljnije priprijetio vratima Gigija Buffona, a da su Juventusovi napadači, prvenstveno Dybala, u završnici bili fokusiraniji mogao je Lazio i teže stradati.

U drugom su se poluvremenu domaći igrači svjesno povukli i čekali svoju priliku iz kontre, u ovako iznimno ofenzivno orijentiranoj momčadi bilo je bitno da i napadači odrađuju svoje obrambene zadatke, pogodit ćete, svojim je angažmanom Mandžukić još jednom zaslužio ovacije s tribina. Da su mu suigrači u nekim situacijama bili manje sebični mogao je sjajnu partiju okruniti i pogotkom.

U 87. minuti u igru je ušao i Marko Pjaca umjesto Higuaina i u samo se šest minuta na terenu nametnuo igrom, u 88. minuti imao je sjajnu priliku napokon zabiti prvi gol u dresu Juventusa, ali nakon duplog pasa s Cuadradom slabo puca s 10-ak metara. Već minutu kasnije po lijevoj se strani obračunao s dvojicom gostujućih igrača i pao u šesnaestercu, činilo se za najstrožu kaznu, no sudac Massa procijenio je da je Hrvat prelako pao. U posljednjoj akciji susreta imao je još jednu priliku postići gol, ali iz teške situacije glavom šalje loptu preko gola.