Milan
Milan 1:2 Napoli
Napoli

Dario Dodić • subota, 21.01.2017.

U odličnoj utakmici na San Siru nogometaši Napolija svladali su Milan s 2:1. Napoli je uraganskim početkom došao do vodstva od 2:0, no na kraju je umalo ostao bez pobjede...

Sadržajnu su utakmicu na San Siru odigrali Milan i Napoli, gosti su došli do desete uzastopne utakmice u prvenstvu bez poraza, računavši večerašnju pobjedu 2:1 protiv Milana Napoli je u tih deset susreta upisao čak sedam pobjeda i vratio se u lov za naslov prvaka.

Kako je susret počeo mirisalo je na katastrofu Milana. Rastrčani gosti su nakon nešto više od osam minuta imali prednost od 2:0, a samo je spretni Donnarumma zadržao goste na "samo" dva pogotka prednosti.

Poveo je Napoli u šestoj minuti nakon prekrasne akcije u tri poteza. Mertens je s desne strane lijepo proigrao Lorenza Insignea koji odmjerenim udarcem s ruba kaznenog prostora matira Donnarummu.

Tri minute kasnije već je bilo 2:0, za asistencije raspoloženi Mertens u prostor je proigrao Callejona, koji iz teškog kuta pogađa mrežu Milana. Da je bio prisebniji Mertens je u 29. minuti mogao riješiti pitanje pobjednika, odlično je reagira Donnarumma.

Nakon pola sata igre probudio se Milan i zagospodario terenom. U prvom je sastavu domaće momčadi zaigrao i Mario Pašalić, bio je među boljim pojedincima na travnjaku, posebno u drugom dijelu kada je Milan imao samo pogodak zaostatka. Na 2:1 smanjio je Kucka u 37. minuti nakon pogreške Napolijeve obrane. Izgubili su loptu gosti, došla je do Kucke koji špicom pogađa donji lijevi kut Reininog gola i vraća domaćina u igru.

Mogao se Milan već na samom početku drugog poluvremena u potpunosti vratiti u igru, nakon ubačaja Pašalić iz teške situacije puca glavom, no lopta odsjeda na spoju grede i vratnice.

Napoli se do kraja susreta fokusirao na kontranapade, ali nisu uspjeli doći do trećeg pogotka. Unatoč boljoj igri u nastavku ni Milan nije uspio do izjednačenja, Napoli se na kraju provlači i uzima sva tri boda na San Siru.

Mario Pašalić igru je napustio u 86. minuti, dok je Ivan Strinić odigrao svih 90 minuta u dresu Napolija. Priliku je dobio i Marko Rog, odigrao je posljednjih pet minuta.

• vjesu22.01.2017. u 08:11
    Dobra igra Pasalica. Svida mi se njegov stil. Kao vezni igrac je jako cesto u zavrsnici i opasan po gol. Takav profil ce nam i u repki biti jako koristan. Samo dalje tako!