SP 2017. - Završnica, četvrtfinale, 24.01.2017, 17:00 h
Norveška 31:28 Mađarska
Mađarska

Sjajni Norvežani pregazili Mađare za ulazak u polufinale Svjetskog prvenstva

Branimir Korać • utorak, 24.01.2017.

Prvi četvrtfinalni dvoboj Svjetskog prvenstva u Francuskoj bio je posve jednosmjeran. Norveška je lakoćom nadigrala Mađarsku i na kraju slavila 31:28 u susretu koji je mogao završiti i daleko uvjerljivijim slavljem Bergeove momčadi...

NORVEŠKA - MAĐARSKA 31:28 (17:10)

Norveška: Espen Christensen (2 obrane), Torbjorn Bergerud (12 obrana), Sander Sagosen 5/7, Joakim Hykkerud 1/2, Bjarte Myrhol 4/5, Petter Overby, Kent Robin Tonnesen 5/7, Magnus Jondal 3/4, Kristian Bjornsen 4/6, Andre Lindboe, Magnus Gullerud, Magnus Rod, Christian O'Sullivan 1/1, Eivind Tangen 1/1, Goran Johannessen 1/2, Espen Lie Hansen 6/12

Mađarska: Nandor Fazekas (0 obrana), Roland Mikler (9 obrana), Zsolt Balogh 0/2, Timuzsin Schuch, Gabor Csaszar 11/14, Gergely Harsanyi 3/6, Patrik Ligetvari, Laszlo Nagy 1/1, Iman Jamali 0/1, Szabolcs Zubai, Bence Banhidi 6/6, Szabolcs Szollosi, Adam Juhasz 1/5, Gabor Ancsin 0/3, Richard Bodo 5/8, Mate Lekai 1/3

Sedmerci: Norveška 1/1, Mađarska 6/6

Isključenja: Norveška 14 minuta, Mađarska 6 minuta

Izgubljene lopte: Norveška 12, Mađarska 12

Norveška je prvi polufinalist Svjetskog prvenstva u Francuskoj nakon što je odigrala još jednu sjajnu utakmicu i potpuno nadigrala Mađarsku. Norvežani na ovom Prvenstvu izgledaju sjajno, imaju samo jedan poraz i to u susretu protiv domaćina.

Prije i nakon toga Bergeova momčad impresionirala je odličnim nastupima, a i u susretu s Mađarskom potvrdila je da je apsolutno zasluženo među četiri najbolje momčadi svijeta. S druge strane Mađari su imali bljesak protiv Danske koju su šokirali u osmini finala, ali osim te pobjede, Prvenstvo su odradili ispod norveške razine.

I u ovom polufinalu Norvežani su dominirali, bili su bolji od samog početka i stvarali razliku lakoćom. Roland Mikler morao je biti na "danskoj razini" da bi Mađarska imala ikakve šanse protiv ovakvog protivnike, ali nije uspio niti on poskidati toliko toga. Previše čistih situacija, laganih probijanja obrane i golova iz tranzicije za Norvežane da bi Mađarska išta napravila u ovom susretu.

Već sam početak pokazao je kakav će to susret biti. Trebalo je samo sedam minuta Norveškoj da pobjegne na visokih 6:1 nakon čega se Mađarska više nije oporavila.

Najvišu prednost u prvom dijelu Norvežani su imali kada su poveli s 11:4, a na odmor se otišlo s vodstvom Skandinavaca 17:10.

Baš ništa nije se posebno promijenilo u drugom dijelu. I dalje je Norveška odavala dojam dominantnog i kvalitetnijeg protivnika te je na sredini poluvremena imala ogromnih 26:16.

Sve je bilo jasno i Mađarska je tek u zadnjih deset minuta serijom 8:2 stigla do smanjenja na konačnih 31:28.

U pobjedničkom sastavu Bergerud je skupio 12 obrana, šest golova postigao je Espen Lie Hansen, a po pet su dodali Sander Sagosen i Kent Robin Tonnesen.

Kod poraženih Gabor Csaszar zabio je čak 11 pogodaka, a šest je dodao Bence Banhidi.