Dario Dodić • srijeda, 25.01.2017.

Košarkaši Philadelphia 76ersa uspjeli su preokrenuti veliki zaostatak protiv Los Angeles Clippersa i doći do pobjede na svom parketu, veliki obol u preokretu dao je i Dario Šarić. Orlando je izgubio kod kuće od Bullsa, unatoč ozljedama mnogih igrača Hezonja nije dobio pravu priliku...

Philadelphia 76ersi sve više izgledaju kao momčad, unatoč igranju bez najboljeg igrača, ozlijeđenog Joela Embiida, 76ersi su na svom parketu nadoknadili zaostatak od 19 koševa za Los Angeles Clippersima i u konačnici slavili 121:110. Popularno navijanje domaćih navijača u ovoj situaciji (Vjerujte u proces) ima sve više i više smisla.

Imali su Clippersi prednost od 19 poena u trećoj četvrtini, nakon dvije minute igre, a onda se 76ersi bude i kreiraju veliki preokret, a svoj je obol s pet vezanih poena i odličnim reakcijama u obrani pri završetku treće četvrtine dao i Dario Šarić.

Dario je većinu od svojih 16 poena (8/9 za 1, 4/8 za 2, 0/2 za 3) postigao u drugom poluvremenu. Proveo je 26 minuta na parketu i uz 16 koševa dodao i osam skokova, dvije asistencije, jednu ukradenu loptu i jednu blokadu. Bio je drugi najbolji, uz Sergija Rodrigueza, po +/- učinku (+15).

Nerlens Noel dostojno je zamijenio Embiida, ubacio je 19 koševa uz šut iz igre 8/10, dodao je osam skokova, pet asistencija i čak tri blokade. Richaun Holmes zaustavio se na 18 ubačaja.

Jamal Crawford s 27 je poena predvodio Clipperse, J.J. Redick pridodao je 22 koša, Austin Rivers 20. Blake Griffin nije se iskazao, šutirao je 3/11 iz igre i večer okončao s 12 poena i 11 skokova.

Sasvim drugačiju priču imamo u Orlandu, gdje je teško zamisliv proces kojem se mora vjerovati, a da Mario Hezonja dobije pravu priliku. Treneru Vogelu ozlijeđeno je pola momčadi, a Hezonja i dalje dobiva prilike na kapaljku. Tako je bilo i sinoć u domaćem porazu Magica od Chicago Bullsa 100:92.

Iako nije briljirao, Hezonja je 13 dobivenih minuta odradio vrlo korektno, nimalo ispod razine ostatka momčadi. Susret je završio s tri poena (0/1 za 2, 1/2 za 3), četiri skoka, dvije asistencije i jednom ukradenom loptom. Iako ne oslikava uvijek pravu priču Hezonja je završio i s najboljom +/- statistikom u svojoj momčadi, +8.

Priliku je dobio i solidno iskoristio Damjan Rudež, u 13 minuta na parketu upisao je osam poena (1/1 za 2, 2/4 za 3) i jedan skok.

Najbolji kod Bullsa bio je Dwyane Wade s 21 poenom, poen manje upisao je Jimmy Butler. Najviše koševa kod Magica ubilježio je Nikola Vučević (20), 16 poena dodao je Serge Ibaka.

Sa zvukom sirene Minnesota Timberwolvesi došli su do pobjede 112:111 u gostima kod Phoenix Sunsa, junak gostiju bio je Andrew Wiggins: "Nisam imao namjeru ikomu dopustiti da me zaustavi. Bio sam odlučan od trenutka kad sam dobio loptu, planirao sam šutirati. Došao sam do svoje pozicije, znao sam da imam šut", rekao je Wiggins nakon susreta.

Raspoloženi Wiggins susret je završio s 31 poenom, 18 koševa uz deset skokova dodao je Towns, po 16 koševa upisali su Dieng i Muhammad.

Iako je bio na klupi Sunsa Dragan Bender zbog ozljede gležnja nije ulazio u igru. Domaću je momčad predvodio Devin Booker s 26 poena, ali i vrlo slabim šutom iz igre (9/23), 22 poena i 17 skokova dodao je Tyson Chandler.

San Antonio Spursi došli su do pete uzastopne pobjede porazivši u gostima Toronto Raptorse 108:106. Uspjeh Spursa još je veći uz spoznaju da su igrali bez Leonarda, Parkera i Gasola.

LaMarcus Aldridge preuzeo je glavnu rolu kod Spursa i s 21 košem i sedam skokova predvodio momčad iz San Antonija. 18 koševa je s klupe pridodao Patty Mills.

Kyle Lowry s 30 je ubačaja predvodio Raptorse, 21 je dodao Terrence Ross, na 16 se koševa zaustavio Norman Powell.