Branimir Korać • srijeda, 25.01.2017.

U sklopu priprema za nastavak sezone hrvatski klubovi ove srijede ubilježili su pobjede. Slaven Belupo bio je bolji od St. Pöltena, Inter od Rudara, a najzvučniju pobjedu upisao je Hajduk koji je svladao Dnipro...

Hajduk je na pripremama u Beleku odigrao prvi prijateljski dvoboj i stigao do pobjede protiv Dnipra 2:0. Dnipro je bio koban za Splićane prije nekoliko sezona u Europi kada je predvođen Nikolom Kalinićem eliminirao Splićane.

Danas je Dnipro ipak ispod tadašnje razine, no to ne umanjuje pobjedu Hajduka koji je tako na pravi način ušao u turski dio priprema.

Vrlo rano Splićani su poveli, već u drugoj minuti nakon krasne akcije poentirao je Nikola Vlašić, a u 64. minuti Franck Ohandza postavio je konačnih 2:0 nakon ubačaja Juranovića.

"Ovo je samo još jedan trening u kojem nam rezultat nije bio primaran. Isprobali smo neke novosti, igru s dva napadača, volio bih da imamo više opcija", istaknuo je Joan Carillo za Slobodnu Dalmaciju nakon susreta.

Na Arena kupu u Medulinu Inter i Slaven Belupo upisali su pobjede protiv Rudara iz Velenja i St. Pöltena.

Inter je Slovence svladao s 2:0 golovima Filipovića u 14. i Puljića u 27. minuti te tako došao na korak do plasmana u finale turnira.

Za petama mu je Slaven Belupo koji je s 1:0 bio bolji od St. Pöltena pogotkom Christensena u 33. minuti.

U posljednjem kolu Inter igra protiv St. Pöltena i ukoliko upiše i poraz od gola razlike, svejedno će proći u finale. U slučaju većeg poraza u finalu će igrati Austrijanci.