Dario Dodić • srijeda, 25.01.2017.

Nogometaši Juventusa plasirali su se u polufinale talijanskog nogometnog Kupa pobjedom 2:1 protiv Milana na svom Juventus stadionu...

Nakon što je ofenzivnom postavom uzeo sva tri boda protiv Lazija u prvenstvu, trener Juventusa Massimo Allegri odlučio se za istu kombinaciju i protiv Milana u četvrtfinalu Kupa. U sastavu su od prve minute zaigrali Higuain, Dybala, Cuadrado, Mandžukić i Pjanić, koji je na poziciji defenzivnog veznog zaigrao s također napadački orijentiranim Khedirom.

Slično kao i protiv Lazija Juventus je pitanje pobjednika riješio uraganskim početkom. Poveli su domaćini već u desetoj minuti, nakon kombinacije po lijevoj strani ubačenu loptu u šesnaesterac Milana Cuadrado prebacuje do Dybale, Argentinac slabijom desnom nogom efikasno poentira za vodstvo Juvea. Bio je to Dybalin šesti gol u posljednjih sedam domaćih utakmica koje je odigrao za Juventus.

Nakon 20 minuta igre bilo je 2:0 za Juventus, s 20-ak metara iz slobodnog udarca Miralem Pjanić "skinuo je paučinu" iz gornjeg lijevog kuta Donnarumminog gola.

Ipak, za razliku od utakmice protiv Lazija, Milan se nije predao nakon 2:0. Na samom početku drugog dijela Bacca iz prve prave prilike smanjuje na 2:1. Dodatno je posao Milanu otežao Locatelli, u 54. minuti nakon ružnog starta na Dybali dobio je drugi žuti, odnosno crveni karton.

S igračem više Juventus je vrlo brzo stvorio nekoliko izgledni šansi, ali Mario Mandžukić nije ih uspio pretvoriti u gol. U 58. minuti nakon ubačaja Pjanića s lijeve strane hrvatski napadač glavom puca malo pokraj desne vratnice Milanovog gola. Tri minute kasnije Mandžo je imao i puno izgledniju priliku. Lijepo su po desnoj strani kombinirali Dybala i Cuadrado, potonji šalje centaršut na glavu Mandžukića, koji neometan promašuje gol.

Posljednjih gotovo pola sata u dresu Milana dobio je i Mario Pašalić, unatoč igračkom deficitu na travnjaku Milan je bio ravnopravan protivnik. Najbliže golu bili su 20 minuta prije kraja, Bonaventura je kratko izveo slobodnjak za Kucku čiji siloviti udarac s 25 metara dobro brani Neto.

Mogao se Mandžukić upisati u asistente u završnici, lijepo je s lijeve strane poslužio Khediru čiji udarac na putu do mreže blokira Juventusov Alex Sandro. Unatoč pritisku Milana rezultat se nije mijenjao, Juve se plasirao u polufinale gdje ih čeka Napoli.

Marko Pjaca nije ulazio u igru za Juventus.