Branimir Korać • srijeda, 25.01.2017.

Southampton je izborio prolaz u finale EFL Cupa uz dvije pobjede protiv Liverpoola. U oba susreta slavio je s po 1:0, a pogodak za slavlje na Anfieldu postigao je u sudačkoj nadoknadi Shane Long...

Liverpool je ispao iz igre za osvajanje EFL Cupa s dva poraza u polufinalu protiv Southamptona. Nathan Redmond presudio je Redsima u prvom susretu dok je u drugom dvoboju Shane Long potvrdio Southamptonov prolazak u finale.

Kloppov klub inače je najuspješniji po broju osvojenih trofeja u ovom natjecanju, osvajao ga je čak osam puta te je još četiri puta igrao u finalu, posljednji put lani kada je izgubio od Manchester Cityja na penale. Southamptonu je, s druge strane, ovo tek drugi nastup u finalu, prvi put poražen je od Nottingham Foresta 1979. godine s 3:2.

Klopp je u uzvratu ponovno spojio Dejana Lovrena i Joela Matipa što je prvi Matipov start u posljednjih šest tjedana.

Prvo poluvrijeme nije donijelo neka velika uzbuđenja sve do posljednjih deset minuta. Tu su gosti zaprijetili preko Tadića i Davisa i to svaki put nakon odlično odrađenog posla Redmonda.

Liverpool je preživio te krizne trenutke i od početka drugog dijela krenuo po pogodak.

U 58. minuti sjajnom reakcijom Forster je u posljednji trenutak spasio goste nakon pokušaja Cana. Bio je to znak za pojačavanje pritiska, nizale su se prilike pred gostujućim golom, ali Sturridge u dva navrata te Coutinho, nisu bili precizni.

U završnici susreta drama. Na ulasku u sudačku nadoknadu domaćin je tražio kazneni udarac nakon duela Stephensa i Sturridgea, ali sudac Martin Atkinson pokazao je da se igra nastavi, a Southampton je iz kontre na suprotnoj strani preko Longa stigao do pogotka koji je ujedno označio da sve nade Liverpoola padaju u vodu.

Saintsi tako prolaze u svoje tek drugo finale EFL Cupa u povijesti i nadat će se boljem ishodu nego 1979. godine. Protivnik će im biti bolji iz dvoboja između Manchester Uniteda i Hull City, a United je prvi susret riješio u svoju korist s 2:0.