Petar Jenjić • četvrtak, 26.01.2017.

Posljednji današnji susret 20. kola Eurolige otišao je na stranu izraelskog Maccabi Tel Aviva koji je u jednoj prilično neefikasnoj utakmici slavio kod kuće protiv Uniksa 60:52 za koji je Marko Banić ubacio pet poena...

Dvoboj dviju momčadi u vrlo lošoj formi je "opravdao očekivanja". Maccabi je došao tek do svoje druge pobjede u posljednjih 11 utakmica rezultatom 60:52 i sada je na omjeru 7-13, dok je Uniksu ovo četvrti poraz u zadnjih pet susreta u Euroligi i sada je na istom omjeru pobjeda i poraza kao i njihovi večerašnji protivnici.

Kao što rezultat to i pokazuje, obje su se momčadi prilično mučile u napad. Nakon poena Keitha Langforda gosti su ostali bez poena gotovo šest minuta tijekom kojih je izraelska momčad ubacila 16. Gosti su zadržali priključak nakon serije 6:0 krajem prve i početkom druge četvrtine, dok su se nakon dviju trica Orlanda Johnsona približili na dva poena zaostatka (24:22) u 16. minuti. Domaćini su poluvrijeme ipak zaključili s nešto ugodnijih devet koševa prednosti (33:24).

Ruska je momčad bolje krenula u nastavak susreta i ostavila Maccabi bez poena iz igre u gotovo pet minuta, međutim to nisu uspjeli iskoristiti na pravi način pa su se domaćini nakon ubačaja Andrewa Goudelocka vratili na dvoznamenkastu prednost u 28. minuti (43:33). Uniks se i dalje nastavio boriti, još je jednom tijekom posljednje četvrtine došao na -3 (45:42), ali više od toga nije išlo i Maccabi je došao do pobjede.

Do pobjede ih je predvodio Andrew Goudelock sa 17 koševa (7/10 za dva, 0/4 za tricu, slobodna bacanja 3/3), dok je Yogev Ohayon dodao deset poena (1/1 za dva, 2/2 za tricu, slobodna bacanja 2/2).

Kod gostiju je Orlando Johnson ubacio 13 koševa (2/2 za dva, 3/7 za tricu). Marko Banić zaključio je susret s pet poena (2/5 za dva, slobodna bacanja 1/2), sedam skokova i jednom asistencijom za 15 minuta provedenih na parketu.