Sportnet • četvrtak, 26.01.2017.

Nakon što je u srijedu Southampton prošao u finale, dan kasnije saznali smo i drugog finalista, a to je Manchester United. Unatoč tome što je Hull pobijedio 2:1, Manchester je slavio ukupnim rezultatom 3:2...

AUTOR: Luka Medić

U uzvratnoj utakmici polufinala engleskog Liga kupa Hull je pobijedio Manchester rezultatom 2:1, ali to mu nije bilo dovoljno za prolaz pošto je u prvoj utakmici izgubio rezultatom 2:0 te je Manchester s ukupnih 3:2 prošao u finale.

Vezane vijesti

U prvih desetak minuta utakmice nije bilo većih uzbuđenja. U 11. minuti domaćini su stvorili prvu priliku, Sam Clucas pucao je odlično iz slobodnog udarca, ali David de Gea brani taj udarac. 15-ak minuta kasnije Niasse je bio u velikoj prilici dovesti domaćine u vodstvo, ali njegov udarac iz neposredne blizine brani de Gea. Hull je u tom trenutku bio bolja momčad i njegovi pokušaji urodili su plodom desetak minuta prije kraja poluvremena.

Marcos Rojo je startao na protivnika u svom kaznenom prostoru i sudac je bez oklijevanja pokazao na bijelu točku. Tom Huddlestone je bio izvođač, pucao je u donji lijevi kut, no iako je de Gea pogodio stranu, udarac je bio prejak i završio je u mreži. Hull je postigao prvi cilj i smanjio je ukupni rezultat na 2:1. Manchester je u prvom dijelu uputio samo dva udarca prema golu, a jedan je išao u okvir. Zlatan Ibrahimović pucao je s vrha šesnaesterca, ali vratar Hulla David Marshall odličnom obranom čuva svoju mrežu čistom. Do kraja poluvremena nije bilo više prilika i Hull je na odmor otišao s prednošću od 1:0.

U drugom poluvremenu Manchester je počeo bolje, imali su gosti posjed, stvarali su prilike i bilo je samo pitanje vremena kada će postići pogodak. Nakon nekoliko poluprilika, u 66. minuti Rashford dobiva loptu u kaznenom prostoru, ali se spetljao i njegov udarac je bio blokiran, no nogometaši Hulla nisu uspjeli izbaciti loptu i na nju natrčava Pogba koji iz neposredne blizine jakim udarcem sprema loptu u mrežu. Marshall nije imao nikakve šanse.

Nakon primljenog gola Hull se probudio i počeo napadati. U svega par minuta obje momčadi zatresle su gredu i to nakon kornera. Prvo je Rojo mogao potpuno preokrenuti utakmicu, ali glavom šalje loptu vratnicu. Samo nekoliko minuta kasnije na drugoj strani i Niasse je pogodio gredu udarcem glavom. U 85. minuti Hull je ponovno poveo i došao na korak do produžetaka. Lijepu akciju odigrali su domaćini, Meyler je izbjegao zaleđe, primio jednu loptu i ubacio je u peterac, a na nju natrčava Niasse, bez problema svladava de Geu i donosi svojoj momčadi novo vodstvo, ali malo prekasno.

Da su kojim slučajem nogometaši Hulla postigli pogodak za 3:1 igrali bi se produžeci, jer prema pravilima u engleskom Liga kupu golovi u gostima ne vrijede nakon 90 minuta, već tek nakon produžetaka, no nogometaši Hulla nisu imali snage za preokret i produžetke pa je tako Manchester prošao u finale u kojem će igrati protiv Southamptona za točno mjesec dana, 26. veljače.

• qvestor27.01.2017. u 08:06
    Tipicno Mourinovski jos od kada je osvojio LP sa Portom pokazao je da je specijalist taktičar za kup natjecanja