Marjan Kreševac • subota, 28.01.2017.

Nakon što je tijekom tjedna Liverpool porazom od Southamptona okončao svoj nastup u EFL kupu tražili su Redsi danas protiv Wolverhamptona prolaz u peto kolo FA kupa, ali našli su samo novi poraz, treći zaredom na svom Anfieldu. U današnjem dvoboju Wolverhampton je slavio rezultatom 2:1...

Održao je Jürgen Klopp nakon ispadanja u polufinalu EFL kupa smirujuću konferenciju za novinare u kojoj je pokušao objasniti da ovo što se događa s Liverpoolom u siječnju nije ni u kom slučaju ugodno, ali da u neku ruku spada pod normalno. Bez obzira kakvo poimanje normalnog imao Nijemac ova današnja predstava protiv drugoligaša Wolverhamptona ni u kom slučaju ne spada u tu kategoriju.

Uvijek raspjevani Anfield zamuknuo je već u prvoj minuti susreta, praktički iz prvog napada gosti su došli do vodstva.

Helder Costa je iz slobodnog udarca s desne strane pronašao glavu Richarda Stearmana koji je bez većih problema pospremio loptu u mrežu. Očajna reakcija domaće obrane s posebnim osvrtom na Kariusa koji je bio potpuno izgubljen prilikom centaršuta.

Mogli su gosti već u desetoj minuti udvostručiti svoje vodstvo kada je Costa od jednog do drugog kaznenog prostora povukao kontru, ali ipak nije pronašao dovoljno snage za završni udarac. No, ono što nije uspjelo tada, gostima je pošlo za nogom pred kraj prvog poluvremena. U 41. minuti Costa je još jednom istrčao kontru, idealno poslužio Andreasa Weimanna koji pored istrčalog Kariusa posprema loptu u mrežu.

Šokantan rezultat za Liverpool, ali svojom predstavom nisu zaslužili ništa bolje od toga. Igrali su bez ideje, sporo i što god da su domaći pokušali bio je lak plijen za kompaktnu i izrazito pokretnu obranu Wolverhamptona. Klopp je nakon posljednjeg sučevog zvižduka odjurio u svlačionicu vidno nezadovoljan onime što su njegovi igrači prikazali u prvih 45 minuta.

U drugom dijelu odlučio se Klopp na totalnu ofenzivu, uveo je u igru Coutinha, Sturridgea i Cana što je imalo za posljedicu puno konkretniji pritisak prema vratima Burgoyna. Na kraju je pritisak rezultirao i pogotkom. U 86. minuti susreta nakon "karambola" po šesnaestercu gostiju lopta se odbila do Origija koji je iz poluvoleja posprema uz lijevu vratnicu.

Ostale su četiri minute plus sudačka nadoknada do kraja susreta, a iako je pritisak Redsa bio strašan nisu uspjeli doći do reprize, morali su pružiti ruku protivnicima i čestitati im na prolasku u peto kolo FA kupa. Osim činjenice što je Liverpool ispao iz daljnjeg natjecanja u kupu ovaj poraz može bitno utjecati na psihološku stabilnost igrača pred sljedeći susret, a u utorak im u goste stižu lideri prvenstva, nogometaši Chelseaja.