SP 2017. - Završnica, za 3. mjesto, 28.01.2017, 20:45 h
Hrvatska 30:31 Slovenija
Slovenija

Hrvatska ispustila osam razlike, Slovenija nosi broncu

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • subota, 28.01.2017.

Hrvatska rukometna reprezentacija manje od 24 sata nakon dramatičnog dvoboja i traumatičnog poraza od Norveške igrala je protiv Slovenije za brončano odličje na Svjetskom prvenstvu. Imala je osam razlike, igru, praktički medalju u rukama, a onda je u zadnjih 15 minuta potpuno pala i izgubila dobiveno.

HRVATSKA - SLOVENIJA 30:31 (18:13)

Hrvatska: Ivan Stevanović, Ivan Pešić, Lovro Mihić, Domagoj Duvnjak 4, Luka Stepančić 1, Jakov Gojun, Jerko Matulić, Zlatko Horvat 4, Tin Kontrec 1, Stipe Mandalinić 1, Manuel Štrlek 6, Željko Musa, Lovro Jotić, Marko Mamić 1, Luka Šebetić 5, Luka Cindrić 7

Slovenija: Matevž Skok, Urban Lesjak, Blaž Blagotinšek 3, Nik Henigman 2, Gašper Marguč 4, Vid Kavtičnik 1, Blaž Janc 2, Jure Dolenec 2, Darko Cingesar 4, Vid Poteko, Tilen Kodrin, Matej Gaber 3, Marko Bezjak 4, Jan Grebenc 3, Miha Zarabec 1, Borut Mačkovšek 2

Sedmerci: Hrvatska 1/1, Slovenija 4/4

Isključenja: Hrvatska 6 minuta, Slovenija 4 minute

Izgubljene lopte: Hrvatska 6, Slovenija 11

Hrvatska je ostala bez odličja na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj. U susretu za treće mjesto protiv Slovenije poražena je 31:30 iako je u drugom dijelu imala ogromnih 24:16.

Potpuni pad dogodio se u zadnjih 15 minuta kada je Slovenija napravila veliki preokret i odnijela pobjedu. Nakon teške bitke s Norvežanima, bilo je jasno da će Hrvatska imati teških razdoblja, a ona su se dogodila u završnici što je ipak svježija Slovenija uspjela iskoristiti.

U dobrom dijelu susreta Hrvatska je izgledala jako dobro, imala ugodnu prednost i činilo se da jednostavno ne može izgubiti ovu utakmicu. Ali kada je došlo do pada, potpuno je izostao protok lopte , uslijedila su soliranja i šutevi iz teških pozicija te su Slovenci polako dostizali zaostatak i stigli do velikog preokreta.

Hrvatska je od početka bila bolja i posljednji egal Slovenci su imali u sedmoj minuti kada su bili na 3:3. Do odlaska na odmor prednost Hrvatske narasla je na 18:13, a u završnici poluvremena bilo je i plus šest.

Nastavilo se u sličnom ritmu i u drugom poluvremenu kada je Hrvatska imala i osam razlike, ali tu su polako krenuli problemi.

U zadnjih 15 minuta sve teže dolazilo se do pogotka, a u 52. minuti nakon gola Horvata s krila za 29:24, Hrvatska je potpuno stala.

Slovenija je napravila seriju 5:0 za pet minuta, seriju Slovenije prekinuo je nakratko Šebetić, ali nakon toga prvo Janc, a onda Mačkovšek zabijaju i Slovenija radi preokret.

Posljednji hrvatski napad nije prošao, Duvnjak je blokiran i Slovenija odnosi pobjedu.

Završnica za analizu, Hrvatska je bila umorna, ali u svakom slučaju nije smjela ispustiti ovu prednost.

Duvnjak u blok i Slovenija osvaja broncu.

Sedam sekundi.

20 sekundi.

30:31 - Mačkovšek, Slovenija vodi.

Lesjak brani Štrleku.

Minuta i pol.

30:30 - Konačno Šebetić, ali odmah uzvraća Janc.

29:29 - Opet Cingesar s krila.

Horvat s krila greda.

29:28 - Duvnjak u blok, Mačkovšek nakon cepelina dovodi Sloveniju na samo gol zaostatka. Hrvatska je u priličnim problemima.

29:27 - Cindrić vratnica pa Cingesar iz kontre zabija.

Ozlijeđeni Kavtičnik ide na klupu.

29:26 - Teško dodavanje prema Duvnjaku i izgubljena lopta, Grebenc na drugoj stranic zabija.

53:20.

29:25 Janc realizira sedmerac.

Bezjak iz trećeg pokušaja prošao na šest metara, sedmerac.

Ali zabija Horvat! S krila za plus pet.

28:24 Cingesar.

Cindrić solo za 28:23!

Duvnjaku brani Lesjak, ali lopta se odbija nazad našem kapetanu. I dvije minute Mačkovšeku.

Vratnica Mamića pa gol Bezjaka za 27:23, minuta odmora Hrvatske.

Marguč iz sedmerca za 27:22.

Štrlek rutinski s krila za 27:21.

Tri napada Slovenije zaredom i tri lagana dolaska lopte do Blagotinšeka. 26:21.

Još 15 minuta.

26:20 - Još jednom Blagotinšek.

26:19 - Horvat poput pivota!

25:19 - Blagotinšek.

Cindrić 25:18 pa opet obrana Stevanovića!

Greda Cindrića, Skok je vani i brani Lesjak. Bezjak smanjuje na 24:18.

Kakva akcija Duvnjaka! Sjajno je izbacio čuvara i zakucao za 23:16. Odmah nakon toga griješi Kavtičnik, a Kontrec trpa za 24:16. Smanjuje Grebenc.

Grebenc smanjuje, 22:16.

Krađa Duvnjaka i gol iz kontre za 22:15!

Peti gol Štrleka i novih plus šest, 21:15!

Stepančić odlično blokiran, ali Stevanović skida zicer i Gaberu!

Šebetić za 20:15 pa Stevanović brani pokušaj Dolenca!

Blagotinšek gubi loptu, Hrvatska može ponovno na plus pet.

Dvije minute za Musu.

119:15 - Cindrić!

Pobjegao je Zarabec u kontru i zabio za 18:15. Još čekamo hrvatski pogodak.

Gaber otvara drugi dio golom za smanjenje na 18:14.

Dolenec na silu, Hrvatska na odmoru ima sjajnih 18:13!

18:12 - Cindrić!

Još jedno probijanje i prilika za plus šest.

17:12 - Raspala se obrana i Cindrić zabija zicer.

Cingesar s krila, 16:12.

Još jednom Šebetić, visokih 16:11!

Dolenec faul u napadu, lopta za Hrvatsku.

Drži Hrvatska prednost - Šebetić za 15:11.

14:11 - Jure Dolenec prvi gol.

Dvije minute za Horvata.

14:10 - Štrlek zabija s krila.

Umjesto pet razlike - tri razlike. Bezjak za 13:10.

Šebetić vrlo neprecizno preko gola.

Dvije minute za Henigmana.

Dobro funkcionira napad, Šebetić za 13:9, Slovenci griješe i Hrvatska može povećati vodstvo.

Još jedan lijep gol Henigmana za 12:9.

Prvi put plus četiri, Mamić - 12:8.

Stevanović brani Zarabecu, četvrta obrana.

Dolenec radi korake, a Cindrić to koristi i zabija za 11:8.

Vraća Horvat iz sedmerca na plus dva - 10:8.

9:8 - Visok skok i lagan gol Henigmana.

Skok brani Cindriću. 17. minuta.

Stativa Stepančića, ali i na drugoj strani Cingesar ne pogađa.

9:7 - Duvnjak, brzo na drugoj strani Gaber.

Kontrec radi faul u napadu, Slovenija može smanjiti na gol zaostatka, ali veliki promašaj Mačkovšeka.

8:6 - Treći gol Marguča, drugi iz penala.

Vraća Stepančić na drugoj strani za 8:5.

7:5 - Fantastičan gol Marguča iz vrlo teške pozicije s krila.

Ovaj put Dolenec gubi loptu, a Horvat lobuje Skoka za 7:4.

Kontra Mandalinića koji je malo sretno došao do lopte, pobjegao i zabio za 6:4.

5:4 - Lijep gol Kavtičnika.

Zaustavljen Kavtičnik, opet Štrlek bježi i zabija iz kontre. 5:3.

Još jedna izgubljena lopta Slovenaca, nova kontra Štrleka za 4:3, prvo vodstvo Hrvatske.

Brani Stevanović, nema promjene rezultata, ali Mandalinić još jednom ne vara Skoka. No Stevanović opet brani i Duvnjak iz tranzicije poravnava na 3:3.

Stepančić pokraj gola, Slovenija može na plus dva.

Zabija Marguč iz sedmerca - 2:3.

Gubi Kavtičnik loptu, a Štrlek iz kontre zabija za 2:2.

Laka realizacija Gabera s crte - 1:2.

S igračem manje na isteku pasivnog napada Cindrić za 1:1

0:1 - Slovenija kreće vodstvom, Bezjak.

Brani Skok pokušaj Štrleka i odmah isključenje za Duvnjaka.

Počeo je dvoboj za treće mjesto!

SP 2017. - Završnica

za 3. mjesto

Hrvatska30:31Slovenija

• Obrisan korisnik29.01.2017. u 02:38
    Kopljar kao igrač ima svoje mane, ali za sustav kakvog pokušava koristiti Babić je zasigurno bolje rješenje, jer dečko ima, ako ništa drugo, dobro razumijevanje igre i igru u oba smjera, što je već puno više od izgubljenih Luke S. i Luke Š. koji samo znaju šutnuti svom snagom loptu, a nula od... [više na forumu]
  • narada10829.01.2017. u 01:40
    da Marko Kopljar, igrac kojemu su se na ovom forumu rugali najvise od svih u zadnja 10 god. A kad vidis da Marko igra obranu na vrhunskom nivou i da ako vec ne zabije u napadu (sta je sigurno mogao vise) barem je dodao lopte na desno krilo Cupicu ili Zlaji...onda se vidi sta vrijedi takav desni bek.
    narada108
  • sportoz29.01.2017. u 00:09
    U svakom slučaju prikladna slika uz članak. Zbog ovog izgubljenog lika se može slobodno reći da nam je za finale, a možda i zlato nedostajao SVETI Marko Kopljar.
    sportoz
  • Obrisan korisnik28.01.2017. u 23:37
    Vaditi se na umor je smijesno pa jesu sportaši ili nisu, onda bi ovi u nba sto igraju svaka dva dana 82 utakmice plus play off , i jos putovanja s jednog kraja na drugi kraj Amerike po tome trebali riknuti vec odavno, vaditi se na umor kada igras utakmicu za medalju je izraz nemoci i totalne... [više na forumu]
  • narada10828.01.2017. u 23:16
    u 45. minuti sam imao tekst za post u glavi kao "ovo mi je najdraza bronca jer nije bila ocekivana, jer nismo bili bajni, te ozljede itd. itd." Sad u retrospektivi vidim da nije samo izgubljena medalja nego da je ostecen brend naseg rukometa. "Mogu se dobiti ti Hrvati u rukometu, sve zavisi o formi... [više na forumu]