HINA • nedjelja, 29.01.2017.

U derbiju 24. kola belgijskog nogometnog prvenstva Gent je pobijedio lidera prvenstva Club Brugge 2:0 uz još jednu sjajnu predstavu hrvatskog vratara Lovre Kalinića...

Pobjedu domaćinu donijeli su Yuya Kubo golom u 53. minuti te Kalifa Coulibaly pogotkom u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Jedan od najboljih igrača utakmice bio je i bivši vratar Hajduka koji je ove zime preselio u Gent. Kalinić se istaknuo s nekoliko sjajnih obrana i još uvijek nije primio gol otkako je stigao u Belgiju.

Debitirao je u pobjedi protiv Charleroija (1:0), potom je bio igrač utakmice i nije primio gol protiv Lokerena (0:0), a u nedjelju niti protiv lidera prvenstva.

Club Brugge je ovim porazom otvorio mogućnost Anderlechtu da pobjedom protiv Standarda preuzme vodstvo na ljestvici.

Brugge vodi sa 49 bodova, Anderlecht je drugi s dva boda manje, ali i utakmicom manje, dok je na trećem mjestu Waregenm sa 46 bodova. Gent je napredovao na šesto mjesto sa 39 bodova.

Gent vs Club Brugge 2-0 All Goals & Highlights... by kivancyildirim791