Dario Dodić • nedjelja, 29.01.2017.

Raspoloženi su bili nogometaši u nedjeljnim utakmicama 22. kola talijanske Serie A, u sedam utakmica postignuto je čak 25 pogodaka. Fiorentina je dvaput prokockala vodstvo protiv Genoe Ivana Jurića, poraženi su Roma i Milan, Juventus djeluje nezaustavljivo...

Nogometaši Juventusa nastavili su u ofenzivnom sustavu Maxa Allegrija prikupljati pobjede. Uraganskim su početkom u gostima kod Sassuola, kao i u protekla dva susreta, riješili pitanje pogotka. Još je jednom na lijevom krilu od prve minute za Juventus zaigrao Mario Mandžukić i odigrao vrlo dobru utakmicu.

Juventusov stroj otvorio je susret na identičan način kao i u protekle dvije utakmice, dvaput su zatresli mrežu u samom startu i susret lagano priveli kraju.

Sve je počeo u devetoj minuti, Mandžukić petom na lijevoj strani u prostor gura Alexa Sandra, koji na sedam metara pronalazi Higuaina, Argentinac zabija za 1:0.

Već u 25. minuti bilo je 2:0, ponovno je opasnost stigla s lijeve strane, uporni Higuain oduzima loptu nesmotrenom Cannavaru, šalje je u sredinu na 15-ak metara od gola, lukavi Cuadrado je propušta kroz noge, a Sami Khedira lijepo pogađa gornji desni kut Sassuolovog gola za 2:0.

Mogao je rezultat biti i teži po domaćine, najbliže trećem pogotku bio je Dybala početkom drugog poluvremena. Lijepo je pucao s ruba šesnaesterca, ali zaustavlja ga desna vratnica.

Marko Pjaca dobio je priliku u posljednjih 15-ak minuta, bio je prilično indisponiran, neuobičajeno za njega kada dobije priliku u dresu Juventusa. Mandžo je odigrao svih 90 minuta.

Čak šest golova palo je na Armetio Franchiju u Firenci gdje je Fiorentina dvaput prokockala vodstvo protiv Genoe koju trenira Ivan Jurić. Imao je domaćin 2:0 početkom drugog dijela, Genoa se ekspresno vratila na 2:2. Zatim je Nikola Kalinić ponovno doveo u vodstvo Viole, a konačnih 3:3 postavlja sjajni Giovanni Simeone u završnici susreta.

Samo smo jedan gol vidjeli u prvom dijelu, Iličićev ubačaj s lijeve strane prevario je kompletnu obranu Genoe, ali i vratara Lamannu, nitko nije dirao loptu i ušla je u gol za vodstvo domaće momčadi. U 50. minuti Chiesa zabija za 2:0 na asistenciju Kalinića, ali uporni gosti vraćaju se pogocima Simeonea (57.) i Hiljemarka (59.) u egal.

Činilo se da će bodovi ipak ostati u Firenci kada je snalažljivi Kalinić u 62. zabio za 3:2, no Genoa se još jednom vraća u susret u 86. minuti. Bernardeschi, koji je ušao u igru umjesto Milana Badelja u 60. minuti, rukom zaustavlja loptu na putu do Fiorentininog gola, sudac Orsato dosuđuje jedanaesterac za Genou i šalje Bernardeschija na ranije tuširanje, siguran izvođač najstrože kazne bio je Simeone, Genoa odnosi bod iz Firence.

Hrvoje Milić nije ulazio u igru.

Sampdoria je u odličnoj utakmici na Luigi Ferrarisu preokretom došla do tri boda protiv Rome. Poveli su Rimljani u petoj minuti, zabio je Peres. Na 1:1 poravnava Praet, bio je to ujedno i konačan rezultat nakon prvih 45 minuta.

Edin Džeko vratio je Romu u vodstvo u 66. minuti, no pogocima Schicka i Muriela u 71. i 73. minuti Sampdoria dolazi do sva tri boda. Posebno je krasan bio pogodak za pobjedu Muriela iz slobodnog udarca. Muriel je sudjelovao kod sva tri gola, dvjema asistencijama i pogotkom prometnuo se u junaka domaće momčadi.

Preokretom je do posve zaslužene pobjede stigao i Udinese na svom travnjaku. Slavili su domaći nogometaši 2:1 protiv Milana za koji je svih 90 minuta odigrao Mario Pašalić.

Poveo je Milan u osmoj minuti, Bonaventura je u pogodak pretvorio sjajnu asistenciju Susa. Nakon pola sata igre Udinese se vraća u igru, najbolji domaći igrač Cyril Thereau zabija za 1:1.

Pobjedu Udineseu donosi De Paul u 73. minuti. Stipe Perica i Andrija Balić pobjedu su svojeg kluba gledali s klupe.