Dario Dodić • subota, 28.01.2017.

Nogometaši Intera na Giuseppe Meazzi nastavili su veliki pobjednički niz, u 22. kolu Serie A s laganih su 3:0 svladali Pescaru uz asistencije Ivana Perišića i Marcela Brozovića. Chievo je šokirao Lazio na Olimpicu u 90. minuti...

Inter je pobjedom 3:0 protiv Pescare došao do devete uzastopne pobjede u svim natjecanjima. Pod Piolijem neumoljivo pobjeđuju, a iako večeras nisu impresionirali bez ikakvih su poteškoća uvjerljivo nadigrali Pescaru koja se u Milano došla nadigravati.

Mogla je Pescara doći do vodstva u 23. minuti. Točnije, mislili su da su došli do vodstva, ali pogodak opravdano nije priznat zbog zaleđa. Sjajno su povukli brzu kontru, prvi udarac s ruba kaznenog prostora brani Handanović, na odbijancu je prvi bio Verre, ali zabija gol iz očitog zaleđa.

U sljedećem napadu uzvraća Inter, Joao Mario isprobao je udarac s vrha šesnaesterca, Bizzarri brani, lopta odlazi u korner. Kratko su domaći izveli korner, lopta dolazi do Marcela Brozovića, koji šalje loptu na drugu vratnicu, u peterac, gdje je usamljen bio D'Ambrosio i lagano nogom poentirao za vodstvo Intera.

Pred sam kraj prvog dijela Inter je otišao na 2:0. Icardi je sa 16 metara gurnuo loptu lijevo do Ivana Perišića čiju oštru loptu u peterac u pogodak pretvara Joao Mario.

Raspoloženi Perišić igrao je do 71. minute, a samo dvije minute kasnije utakmica je bila riješena, prekrasnu akciju domaće momčadi u pogodak za konačnih 3:0 pretvara upravo Eder, koji je ušao umjesto Perišića.

Marcelo Brozović odigrao je svih 90 minuta za domaći sastav. Hrvoje Miličević poraz je Pescare odgledao s klupe za pričuve.

Nogometaši Lazija usred Rima poraženi su od strane Chieva 1:0. Nakon poraza od Juventusa ovo je drugi uzastopni poraz rimske momčadi. Od samog početka igrala je samo jedna momčad, Lazio je napadao iz svih oružja, ali nije uspio probiti gostujući obrambeni zid.

Uspjeli su u nekoliko navrata domaći nogometaši probiti obranu Chieva, ali kada su i uspjeli pogodak nije dopustio večeras sjajni Stefano Sorrentino.

Lazio je susret završio s čak 28 udaraca na gol Chieva, najveći je to broj udaraca momčadi koja nije pobijedila ili postigla pogodak ove sezone u Serie A. Da stvar bude gora pobrinuo se Roberto Inglese u 90. minuti, lijepo su razvili kontru gosti, Massimo Gobbi nesebično poslužuje Inglesea koji matira Strakoshu za veliki trijumf Chieva.

Roberto Insigne Goal HD - Lazio 0-1 Chievo... by marcelinocortese