Napoli
Napoli 1:1 Palermo
Palermo

Dario Dodić • nedjelja, 29.01.2017.

Nogometaši Palerma imali su čudesnu priliku doći do sva tri boda u gostima kod Napolija. Vodili su 60 minuta, a onda je pogriješio hrvatski vratar na golu Palerma, Josip Posavec, i Napoli je izvukao bod...

Josip Posavec zaslužio je biti junakom Palerma na San Paolu večeras, ali unatoč fantastičnim obranama kojima je izluđivao napadače Napolija pričat će se o jednom potezu, trenutku koji je Napoliju spasio bod na domaćem travnjaku.

Nije moglo početi bolje za Palermo. Igrala se šesta minuta kada je Rispoli s desne strane ubacio loptu i pogodio Nestorovskog "u trepavicu", ovaj s peterca glavom zabija za iznenađenje na San Paolu, Palermo je poveo.

Bilo je to sve što su gosti napadački napravili u ovom susretu. Igrala se viktorija na gol Palerma, no s barem pet sjajnih obrana Posavec je svoju momčad držao u igri.

U prvom je poluvremenu zaustavio dva sjajna pokušaja Driesa Mertensa, a u nastavku susreta izludio Belgijca i trećom obranom. Probao je i Insigne, ali ishod se nije promijenio, Posavec je bio odličan.

I onda je uslijedila sekunda koja je obilježila susret. Mertens je uputio udarac s ruba kaznenog prostora, bio je to relativno slab udarac, po sredini gola, ali lopta je neobjašnjivo Posavcu prošla kroz ruke i kroz noge i završila u mreži za 1:1 Napolija.

Iako ga je sigurno pogodio ovakakv kiks na travnjaku se to nije vidjelo, još je dvaput sjajnim obranama sačuvao bod svojoj momčadi, iskazao se i odugovlačenjima u sudačkoj nadoknadi koja je trajala preko sedam minuta.

Na kraju gosti moraju biti zahvalni Posavcu na silnim obranama, ali ostat će žal za onom jednom loptom koja je ušla, a nije trebala.

Marko Rog s klupe je odigrao remi Napolija, dok Ivan Strinić zbog ozljede nije konkurirao za sastav. Toni Šunjić ušao je u 91. minuti za Palermo nakon što je u 90. crveni karton dobio Goldaniga. Mato Jajalo odigrao je svih 90 minuta za Palermo.